کد خبر: ۴۹۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
وزیر تعاون اعلام کرد:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: کاهش هزینه درمان ۴۴ میلیون نفر بیمه شده تامین اجتماعی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش تجارت امروزبه نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، حجت الله عبدالملکی در نشست کمیسیون بهداشت و درمان خانه ملت اظهارداشت: ارتباطات را با اعضای وکلای مردم در خانه ملت را افزایش خواهیم داد تا بتوانیم برای مطالبات نمایندگان در حوزه انتخابیه فکری کنیم.

وی ادامه داد: اینکه جلسات تخصصی موضوعی در مورد نظام بیمه ای، شستا و سرمایه گذاری ها و بهداشت و درمان را در کمیسیون بهداشت و درمان داشته باشیم اقدامی موثر است و در جلسه معارفه موسوی مدیرعامل تامین اجتماعی تأکید کردیم که شستا متعلق به تأمین اجتماعی است و باید با آن هماهنگ باشد و نیاز نیست خود را زیرمجموعه وزیر بداند و تأکید کردیم تا زمانی که مدیرعامل تأمین اجتماعی منصوب نشده وارد کار شستا نشویم و مدیرعامل باید رئیس شستا را تعیین کند.

عبدالملکی با یادآوری اینکه چهار راهبرد را در حوزه بهداشت و درمان در تأمین اجتماعی پیگیری می کنیم و برنامه های تفصیلی آن را در نشست های آینده ارائه خواهیم کرد، گفت: عدالت در ارائه خدمات بهداشتی را مورد توجه قرار دادیم و همچنین سه محور در حوزه عدالت در خدمات را پیگیری خواهیم کرد و باید بستر مناسب برای خدمات رسانی را فراهم کنیم؛ یکی از برنامه ها این است که پروژه هایی که شروع شده و نیمه کاره رها شده را به سرعت تکمیل کنیم.

وی افزود: به قول های مسئولان سابق عمل خواهیم کرد، اکنون با عدالت فاصله زیادی داریم و در سه ماه آینده شاخص عدالت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه خواهیم کرد و ۶ ماه بعد شاخص را محاسبه خواهیم کرد تا ببینیم که به سمت بهتر شدن عدالت در خدمات درمانی رفته ایم یا نه؟ 

وی گفت: کاهش هزینه های بهداشت و درمان در دستور کار است تا بتوانیم مستقل از نظام عمومی بهداشت و درمان کشور، هزینه درمان را برای ۴۴ میلیون نفر کاهش دهیم؛ همچنین در موضوع فرهنگ سلامت ورود کردیم زیرا تمرکز بر فرهنگ سلامت، کاهش هزینه های درمان را در پی خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه تعامل با مجلس برای ما بسیار اهمیت دارد، گفت: ارتباطاتمان را با خانه ملت افزایش خواهیم داد و مطالبات نمایندگان در حوزه انتخابیه را رسیدگی می کنیم.

عبدالملکی با یادآوری اینکه چهار راهبرد را در حوزه بهداشت و درمان در تأمین اجتماعی پیگیری می کنیم و برنامه های تفصیلی آن را در نشست های آینده ارائه خواهیم کرد، گفت: عدالت در ارائه خدمات بهداشتی را مورد توجه قرار دادیم و همچنین سه محور در حوزه عدالت در خدمات را پیگیری خواهیم کرد و باید بستر مناسب برای خدماترسانی را فراهم کنیم؛ یکی از برنامه ها این است که پروژه هایی که شروع شده و نیمه کاره رها شده را به سرعت تکمیل کنیم.

وی افزود: به قول های مسئولان سابق عمل خواهیم کرد، اکنون با عدالت فاصله زیادی داریم و در سه ماه آینده شاخص عدالت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه خواهیم کرد و ۶ ماه بعد شاخص را محاسبه خواهیم کرد تا ببینیم که به سمت بهتر شدن عدالت در خدمات درمانی رفته ایم یا نه؟ 

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: