کد خبر: ۴۹۳۶۱
تعداد بازدید: ۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:برای جذب بیشتر نخبگان و بهره‌مندی کشور از توان آنان، این وزارتخانه از نخبگان علمی و دانشگاهی کشور به صورت ویژه حمایت می‌کند.
به گزارش تجارت امروز، دکتر محمد زلفی گل اظهارداشت: اقدام هایی برای جذب بهتر نخبگان در دستورکار است؛ تلاش می‌شود با رایزنی هایی که انجام می‌دهیم شیوه ایجاد شرکت‌های دانش بنیان که نخبگان را به کار می‌گیرند تسهیل شود. حتی بحث معافیت مالیاتی را نیز برای این افراد در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اینکه برای نخبگان و جذب آنان برنامه های جدی داریم، ادامه داد: همچنین در جذب اعضای هیات علمی و بحث توسعه دوره‌های پسادکتری نیز نهایت تلاش انجام خواهد شد. 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین درباره بازگشایی مدارس و اینکه آیا برنامه ویژه برای ورود دانشجویان به دانشگاه ها تدارک دیده شده است، گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار شده شیوه آموزش در دانشگاه ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۱۵ مهر و برای دانشجویان مقطع کارشناسی نیز از ۱۵ آبان به صورت حضوری باشد.

وی اعلام کرد: البته با تصمیمی که در این وزارتخانه گرفته شده است، هر دانشگاهی بر اساس امکانات خود به مرور اولویت‌بندی می‌کند و کار بازگشایی دانشگاه ها را انجام می‌دهد.

او تاکید کرد: برنامه حضور دانشجویان به این شیوه برنامه‌ریزی شده است که امیدواریم با کاهش آمار مبتلایان و مرگ ناشی از کرونا بتوانیم برنامه‌ریزی جدی‌تر و بهتری برای حضور دانشجویان در دانشگاه ها داشته باشیم.

وزیرعلوم ادامه داد:تمام تلاش مااین است که با برنامه‌ریزی درست علاوه براینکه به موضوع سلامت دانشجویان توجه ویژه می شود، برای حضوری شدن آموزش‌ها در شرایط مناسب نیز برنامه‌ریزی شود که اکنون تصمیم بر بازگشایی دانشگاه ها در مقطع کارشناسی از ۱۵ آبان است که امیدواریم به نتیجه خوبی در این زمینه برسیم.

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس جمهوری ۱۹ مهر در دانشگاه تهران برگزار شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری