کد خبر: ۴۹۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
فیلم ویدئویی دردناک از خانه سالمندان بروجرد در فضای مجازی از طریق صفحه اینستاگرام فاطمه گودرزی بازیگر سینما در حال دست‌به‌دست شدن است.

به گزارش تجارت امروز به نقل شهرآرانیوز، در امروز انتشار فیلمی در فضای مجازی از ضرب و شتم یک سالمند در یکی از مرکز زیر نظر بهزیستی لرستان در شهرستان بروجرد واکنش و ناراحتی افکار عمومی لرستان را در پی داشت، "کرم یاری" مدیرکل بهزیستی لرستان در این رابطه توضیحاتی را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه این فیلم مربوط به تابستان گذشته بوده است، اظهارداشت: این موضوع به دلیل تعرض به مددجو، توسط بهزیستی استان مورد پیگیری قرار گرفت.

او با بیان اینکه مرکز را مجبور کردیم که پرسنل را اخراج کند، افزود: سه نفر از پرسنل اخراج و یک نفر (نفر اصلی) نیز بازداشت شد و ۳۰ ضربه شلاق نیز برای او در نظر گرفته شد.

مدیرکل بهزیستی لرستان اظهارداشت: در ضمن به مؤسس این مرکز نیز تذکر کتبی داده شد، همان موقع حکم قاضی ضرب و شتم عمدی، بدون اثر، اعلام شد، با این وجود ما مداخله کردیم، اورژانس و بحران بروجرد را برای بررسی سالمند اعزام کردیم.

یاری با بیان اینکه همان موقع سالمند مشکلی نداشت، الان هم مشکلی ندارد، افزود: ما فعالیت‌ها را در مراکز تحت حمایت رصد می‌کنیم، مرتب به شکل حضوری، شهرستانی، برخط و دیده بان حقوق مددجویان این رصد‌ها را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه این فیلم مربوط به گذشته بوده نمی‌دانم به چه انگیزه‌ای مجدد به جریان افتاده و منتشر شده است ادامه داد: هر جا ببینم تعرضی به مددجویان صورت می‌گیرد، مداخله می‌کنیم، این امر در مراکز تحت پوشش خودمان بیشتر مورد رصد و پیگیری قرار می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی لرستان با تاکید بر اینکه برای ما قابل تحمل نیست که مددجوی ما در مرکز خودمان آسیب ببیند ادامه داد: خط قرمز ما سلامتی و کیفیت خدمت به مددجویان است، پول خوب می‌دهیم، خدمت هم خوب می‌خواهیم.

یاری با اشاره به اینکه با این گونه موارد با اشد مجازات برخورد خواهیم کرد بیان داشت: تعطیل کردن مرکز برای ما خیلی سخت است، اما اگر زمانی احساس کنیم که جان مددجو در خطر است در اسرع وقت مرکز را تعطیل می‌کنیم و مرکز را تحویل گروه دیگری خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه از این مرکز شکایت شده بود، اما در دادگاه تبرئه شد بیان داشت: برای اینکه به این مرکز گوش زد کنیم، به آن تذکر دادیم و اعلام کردیم که اگر روند اصلاح نشود، تذکرات بعدی به سمت انحلال می‌رود.

مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: ما باید مراحل قانونی را طی کنیم، اما، چون از آن موقع تا کنون هیچ گونه مشکلی با این مرکز نداشته‌ایم و طبق پروتکل‌ها و دستور العمل‌های ما فعالیت داشته، مشکلی با آن نداریم.

یاری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه یک مرکز دیگر نگهداری معلولان ذهنی در بروجرد داریم که الان به سمت انحلال است گفت: هیچ اتفاقی در آن رخ نداده، اما چون از کیفیت خدمات آن راضی نیستیم به سمت انحلال این مرکز رفته‌ایم، دو بار به این مرکز تذکر داده‌ایم و با تذکر سوم، منحل خواهد شد.

وی تاکید کرد: ما موظف هستیم که شرعی، قانونی و به حکم وظیفه از معلولان، سالمندان و جامعه هدف خود به خصوص افراد زیر پوشش حمایت کنیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: