کد خبر: ۴۹۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۱
معاون اول رئیس جمهوری داد:
معاون اول رئیس جمهوری بر پایان و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و سخت افزاری احیای دریاچه ارومیه از جمله طرح‌های انتقال آب از حوضه‌های آبریز تا پایان امسال تاکید کرد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهـــوری، محمــد مخبر در جلسه کارگروه نجات دریاچه ارومیه با تاکید بر اینکه احیای این دریاچه علاوه بر موضوع محیط زیست به سلامت و معیشت مردم و اعتبار و حیثیت نظام جمهوری اسلامی ایران مرتبط است، افــزود: احیــای دریاچه ارومیه تنهادغدغه مردم استان‌های حوزه این دریاچه نبوده بلکه خواست عموم مردم است که این دریاچه راسرمایه ملی می‌داند باآنکه اثرات مخرب زیست محیطی خشک شدن این دریاچه می‌تواند کشور را با آسیب‌ها و مشکلات زیادی مواجه کند.

معاون اول رئیس جمهوری اعلام کرد: دستگاه‌های اجرایی موظفند نسبت به انجام تعهدات خود درباره احیای دریاچه ارومیه به طور کامل عمل کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بحران کمبود آب و خشکسالی از بحـــران‌های مهم در جهان است، ادامه داد: ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار داشتن در وضع خشک و نیمه خشک با مخاطراتی روبـــرو است که البته با مـــدیریت مصرف بهینه منابع آب می‌توان با این مساله مقابله کـــرد.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین وزارت نیرو را مکلف کرد با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست و دبیرخانه ستاد احیای دریاچه ارومیه در۲ هفته آینده با آسیب‌شناسی از وضع فعلی دریاچه ارومیه وروند اجرای طرح‌های احیای این دریاچه گزارش جامعی مشتمل بر راهکارهای عملی برای تصمیم‌گیری به جلسه آینده ارایه کند.

دراین جلسه که وزیر نیرو،رئیس سازمان حفاظت محیط زیست واستانداران آذربایجان غربی و کردستان نیز حضورداشتند، دبیرخانه ستاد احیای دریاچه ارومیه گزارشی ازبرنامه های این ستاد درزمینه پیشرفت فیزیکی کارهای سخت افزاری طرح‌های انتقال آب حوزه‌های آبریز، وضع فعلی دریاچه ارومیه و روند اجرای طرح ملی نجات دریاچه ارومیه در سال های اخیر ارائه کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری