کد خبر: ۴۹۳۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: بیست‌ونهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط این جمعیت حاوی ۶ میلیون دُز واکسن، امروز در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از جمعیت هلال احمر، کریم همتی با تاکید بر اینکه واردات واکسن همچنان ادامه دارد، افزود: تلاش‌ها در وزارت بهداشت، وزارت امورخارجه و هلال‌احمر با نظارت معاون اول رئیس جمهور برای واردات واکسن به طور مستمر ادامه دارد و نتیجه‌ این تلاش‌ها ورود ۶ محموله به میزان ۳۶ میلیون دُز واکسن کرونا از نوع سینوفارم در دو هفته توسط جمعیت هلال‌احمر به کشور بوده است.

وی اظهارداشت: جمعیت هلال‌احمر در مجموع از اردیبهشت تاکنون، ۸۸ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.

همتی با بیان اینکه به اندازه کافی واکسن سینوفارم وارد شده و نگرانی از این بابت وجود ندارد، گفت: این ماه ۴۲ میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کردیم و در دو هفته آینده ۳۰ میلیون دُز دیگر واکسن سینوفارم وارد خواهیم کرد.

وی با اعلام اینکه هلال‌احمر بنا به درخواست وزارت بهداشت واردات واکسن را ادامه می‌دهد، اظهار کرد: خوشبختانه تولیدات داخلی رشد خوب و امیدوار کننده ای دارد با این حال جمعیت هلال‌احمر آمادگی دارد براساس درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به میزانی که نیاز کشور باشد واکسن وارد کند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری