کد خبر: ۴۹۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: مراسم نماز جمعه این هفته تهران در دانشگاه تهران و به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری برگزار می‌شود.
به گزارش تجارت امروزبه نقل ازشورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه،حجت‌الاسلام علی نوری با اشاره به برگزاری نماز جمعه تهران بعد ازبیست ماه وقفه،افزود:مراسم این هفته باتلاوت آیات قرآن کریم و مدیحه‌خوانی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح آغاز می‌شود.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه‌ جمعه با اشاره به برگزاری نمازجمعه در فضای باز دانشگاه تهران، گفت: مراسم با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری‌ها و ضدعفونی محل برگزاری انجام می‌شود همچنین گروه‌هایی برای واکسیناسیون نمازگزاران در ورودی درهای محل نمازجمعه مستقر می‌شوند.

نوری اعلام کرد:به غم اینکه هرآنچه برای برگزاری سلامت و ایمن نمازجمعه لازم است درنظرگرفته شده است، اما طبق توصیه‌ها همراه داشتن وسایل شخصی برای نمازگزاران خوب و لازم است.

وی با اشاره به اینکه درنماز جمعه این هفته تهران میزبان مهمانان شرکت کننده در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی هستیم،گفت: شیخ خالد ملا رئیس مجمع اهل سنت عراق سخنران پیش از خطبه‌ها و حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری نیز خطیب نماز جمعه این هفته تهران هستند.

او گرامیداشت یادونام شهدای انفجارهای اخیرنماز جمعه در افغانستان را از موضوع های نماز جمعه تهران اعلام کرد و افزود: در این مراسم همچنین میزبان نمازگزاران افغانستانی هستیم که برای مداوا به ایران اعزام شدند.

نوری تصریح کرد: در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته همچنین از مدال‌آوران طلایی رقابت‌های جهانی کشتی قدردانی خواهد شد.

وی با اشاره به توقف بیست ماهه نماز جمعه تهران به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، گفت: از این هفته در ۸۹۱ پایگاه نماز جمعه کشور مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه برگزار می‌شود.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور یادآور شد:به دلیل تقارن باهفته وحدت و میلاد رسول گرامی اسلام (ص) با اجرای سرودهای زنده‌ای از ورودی درها میزبانی خوبی از مهمانان رقم می‌خورد.

نوری افزود: از مسئولان ارشد و مسئولان هر سه قوه دعوت می‌کنیم در آستانه میلاد با سعادت رسول گرامی اسلام و در هفته وحدت در نماز وحدت بخش جمعه که قرارگاه ایمان اخلاق و تقواست شرکت کنند و از برکات نماز جمعه و خطبه‌ها برخوردار شوند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری