کد خبر: ۴۹۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
وزیر ورزش و جوانان گفت: براساس اهداف دولت مردمی ورزش را در حوزه همگانی و سایر حوزه‌ها توسعه می‌دهیم.
به گزارش تجارت امروز، سید حمید سجادی این اظهارات را در چهارمین روز از هفته تربیت بدنی و ورزش در نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی سلامت در ورزشگاه‌آزادی تهران، اعلام کرد و افزو: هفته تربیت بدنی می‌تواند نوروز ورزشی باشد و با استفاده از اماکن ورزشی و با هدف ترغیب عموم مردم به ورزش آنها را توسعه دهیم.

وی به استفاده از اماکن ورزشی برای توسعه ورزش همگانی تاکید کرد و گفت: درهای ورزشگاه آزادی باید به روی مردم باز و الگویی برای دیگر ورزشگاه‌ها باشد. ورزشگاه آزادی سرمایه ملی است که باید درخدمت آحاد مردم باشد و هر فردی که در این مجموعه حضور می‌یابد، باید امنیت و بیمه باشد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: تلاش داریم تا ایستگاه‌های صبحگاهی را در مجموعه‌های مختلف برپا کنیم و ورزش همگانی را توسعه دهیم. امروز هنر برنامه‌ریزی از اماکن ورزشی هنر مدیریتی است.

سجادی اضافه کرد:هفت هزار برنامه ورزشی در هفته تربیت بدنی توسط وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود که اقدامی خوب در راه توسعه ورزش است و در کنار آن سایر نهادهای دیگر نیز در این هفته برنامه‌های مختلفی را در دست اجرا دارند.

ورودی‌های مجموعه فرهنگی ورزشی آزادی تهران برای نخستین بار ۲۶ مهر و در هفته تربیت بدنی به روی مردم گشایش یافت و  وزیر ورزش هم امروز در این مجموعه حضور یافت و از غرفه‌های ورزشی دیدن کرد.

وزیر ورزش و جوانان جاده سلامتی و تندرستی این ورزشگاه را در حضور مردم علاقه‌مند ورزش افتتاح کرد. سپس بازی‌های بومی و محلی در حضور سجادی در جشنواره فرهنگی ورزشی سلامت اجرا شد.

همچنین در این هفته برخی طرح های عمرانی ورزشی در کشور افتتاح و از قهرمانان المپیک و پیشکسوتان قدردانی شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری