کد خبر: ۴۹۴۲۴
تعداد بازدید: ۳۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
دبیرکل حزب الله لبنان جمعه شب در سخنرانی به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص)، گفت: از برکات انقلاب اسلامی این بود که تاریخ تولد پیامبر (ص) که در آن اختلاف نظر وجود دارد، تبدیل به نقطه اتحاد امت اسلامی شد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از المیادین، سید حسن نصرالله با تبریک میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) و فرارسیدن هفته وحدت به همه مسلمانان و شیعیان افزود: از برکات اقدام حضرت امام خمینی (ره) و ثمرات پیروزی انقلاب اسلامی در ایران این بود که موضوع تاریخ ولادت پیامبر(ص) که مورد اختلاف بین مسلمانان بود به نقطه تلاقی و وحدت تبدیل شد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: بیان ویژگی های پیامبر (ص) برای شناخت سنت ایشان لازم است و ایشان باید نماد و الگوی رفتار ما باشد.

وی اضافه کرد: پیامبر در دوران خود اقدام و دستاوردهای زیادی آن هم در این مدت محقق کردند. همین الان در لبنان ما عادات و رسومی داریم که برای تغییر آن‌ باید سال‌ها تلاش کنیم تاآنهارا تغییر دهیم.

نصرالله در بخش دیگری از سخنانش به موضوع فلسطین پرداخت و گفت: در فلسطین، یک ملت زیر ظلم و ستم قرار دارد و ما هر روز اخبار آن را می شنویم و نمی توانیم بگوییم که به من ربطی ندارد و سکوت در این موارد جایز نیست.

وی افزود: امروز امریکا و حامیان رژیم صهیونیستی به دنبال آنند که مسلمانان حتی در دل خود با اشغالگران صهیونیست مخالف نباشند.

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: مسلمانان از هر راهی که می توانند باید در برابر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بایستند.

نصرالله گفت: اگر در برابر برگزاری کنفرانس عادی سازی در اربیل سکوت می شد، مطمئن باشید گام های مشابهی را بر داشته می شد.

وی افزود: جامعه جهانی به جای محکومیت قربانی در یمن، به خواست میلیونها یمنی گوش فرا بدهد. سکوت برخی ها در مقابل جنایات داعش عجیب است.

دبیرکل حزب الله در خصوص حادثه اخیر تیراندازی در بیروت گفت: تحقیقات درباره جنایت طیونه  جدی است و ادامه دارد و به خوبی پیش می رود و بایستی محکومیت سیاسی، مردمی و رسانه های آن هایی که نزدیک بود لبنان را به یک فتنه بکشانند ادامه یابد.

وی درباره اختلافات مرزی با رژیم صهیونیستی نیز گفت: قدرت حزب الله برای دفاع از لبنان در برابر طمع و تجاوز رژیم صهیونیستی است.

او افزود: اگر تهدیدی علیه نفت و گاز لبنان ببینیم، قطعا مقابله می کنیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری