کد خبر: ۴۹۴۶۴
تعداد بازدید: ۳۵۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به ثبت رکورد جدید تولید محصولات "پلی‌اتیلن ترفتالات" ایران در هفت ماه امسال اعلام کرد: در این مدت، ۶۷۰ هزار تن محصول تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، سیدرضا قاسمی شهری در حاشیه برگزاری نمایشگاه وهمایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری وتوسعه صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و انرژی‌های تجدیدپذیر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به ثبت رکورد جدید تولید تجمعی در پتروشیمی شهید تندگویان در هفت ماهه امسال، گفت: در این مدت ۶۷۰ هزار تن محصول تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اعلام اینکه در ۲۱۶ روز امسال ۶۰ هزار تن محصول بیش از مدت مشابه پارسال تولید شده است، تصریح کرد: با این حدنصاب تولید ثبت‌شده در عمل رکورد تولید ۱۶ ساله در پتروشیمی شهید تندگویان جابه‌جا شد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با تأکید بر اینکه در هفت ماه امسال چند طرح و پروژه رفع موانع وگلوگاه‌های تولید دراین زنجیره تولید"پلی‌اتیلن ترفتالات" ثبت شده است، اعلام کرد: تعمیر کمپرسور هوای مرحله دوم کارخانه، تعویض بویلرهای مرحله دوم کارخانه، تعویض کاتالیست‌های فاز ۲ کارخانه از مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی بوده است و به‌زودی کاتالیست‌های مرحله نخست پتروشیمی شهید تندگویان هم تعویض می‌شود.

قاسمی شهری از آغاز پروژه جدید محیط زیستی بازسازی حوضچه پساب خبر داد و گفت: عملیات مهندسی، راکتور بی‌هوازی واحد پساب این پتروشیمی هم آغاز شده است.

پتروشیمی شهید تندگویان بزرگترین تولیدکننده محصولات مهم و راهبردی پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) و اسید ترفتالیک خالص (PTA) در کشور است.

انتهای خبر//ح.ع

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری