کد خبر: ۴۹۴۷۰
تعداد بازدید: ۳۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
استاندار فارس اعلام کرد؛
استاندار فارس گفت:با پیگیری های نماینده مجلس و قول مساعدی که از رئیس جمهوری و وزیر نیرو گرفته‌ایم، به زودی شاهد تکمیل و به بهره برداری رسیدن سد پارسیان پس از ۲۸ سال باشیم.
به گزارش تجارت امروز، دکتر محمد هادی ایمانیه در جمع بندی نهایی سفر خود به شهرستان ممسنی، افزود: پس از بازدید از سد پارسیان در این شهرستان مقرر شد با پیگیری‌های نماینده خانه ملت و قول مساعدی که از رئیس جمهور و وزیر نیرو گرفته‌ایم، به زودی شاهد تکمیل و به بهره برداری رسیدن این سد پس از ۲۸ سال باشیم.

جاده نورآباد به بوان از دیگر پروژه‌هایی بود که استاندار فارس در این سفر از آن دیدن کرد.

وی در این باره گفت: امیدواریم مشکل تونل این مسیر تا آخر سال رفع و قطعه‌ای از این راه آماده بهره برداری باشد.

دکتر ایمانیه با بیان اینکه این مسیر جاده‌ای پر خطر با تصادفات منجر به مرگ است، بر لزوم تسریع احداث پروژه مذکور تاکید کرد.

با دستور استاندار فارس گازرسانی و آبرسانی به ۲۰ روستای شهرستان ممسنی نیز اجرایی خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با ابراز تأسف از اینکه دو پروژه ورزشگاهی در شهرستان ممسنی نیمه کاره مانده و رو به تخریب است و از دستور خود برای تکمیل هر چه سریع‌تر این پروژه‌ها خبر داد.

وی پس از بازدید خود از ساختمان شهرداری نورآباد عنوان کرد: تصمیمات لازم برای این پروژه اتخاذ شد.

استاندار فارس که در این سفر به زیارت قبور شهدای گمنام در تپه نور الشهدا نورآباد رفته بود از تخصیص اعتبار برای احداث یک مجتمع فرهنگی در این مکان خبر داد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد کلینیک ویژه بیمارستان ولیعصر (عج) تا پایان سال تکمیل شود و در اختیار مردم شریف قرار گیرد.

بخش ام آر آی در این شهرستان نیز از دیگر نیازهای اصلی بود که دکتر ایمانیه بر لزوم راه اندازی هر چه سریع‌تر آن تاکید کرد. وی همچنین افزود: ۱۲ پروژه مدرسه سازی در ممسنی نیز به زودی تکمیل خواهد شد.

استاندار فارس یادآور شد: یکی از خواسته‌های مردم تکمیل جاده دالین به نورآباد است که در سفر هیئت دولت دستورات لازم در این خصوص گرفته و پس از آن نیز پیگیری‌ها از طریق وزارت راه انجام شده که بر این اساس مقرر شد قطعات یک و سه این مسیر نیز ساخته شود و به زودی مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر ایمانیه در این سفر همچنین به دعوت خانم لیلا کشاورز، از دانشجویان دانشکده پزشکی که قهرمان بین المللی تکواندو است، از روستای دیده‌بان در بخش دشمن زیاری بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید نیز با اشاره به اینکه منطقه دشمن‌زیاری عنوان بزرگترین تاکستان دیم کشور را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: رفع مشکلات این تاکستان با سرمایه گذاری بخش خصوصی و ایجاد صنایع تبدیلی با هدف ایجاد اشتغال و تقویت گردشگری، در دستور کار قرار می‌گیرد

مشکل آنتن دهی تلفن همراه در روستای دیده‌بان از دیگر مواردی بود که استاندار فارس دستور بررسی و رفع آن را صادر کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: