کد خبر: ۴۹۴۷۶
تعداد بازدید: ۳۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷
معاون سیاسی وزارت خارجه خبر داد:
معاون سیاسی وزارت خارجه ایران با اشاره به اینکه تهران در مذاکرات جدید وین برای لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران به دنبال کسب نتیجه ملموس برای مردم کشورمان است، گفت: روسیه و چین نیز از مذاکرات «نتیجه محور» از ایران حمایت کرده اند.
به گزارش تجارت امروز، علی باقری کنی که با هدف انجام مذاکرات دوجانبه با سرگئی ریابکوف همتای روسی خود درباره دور جدید مذاکرات لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران در وین، افزود: پیش بینی ما این است که  دو کشور همراهی خوبی را با مواضع جمهوری اسلامی ایران در قالب گفتگوهایی که در قالب گروه ۱+۴ داریم، داشته باشند.

وی درباره آغاز زمان دور جدید مذاکرات لغو تحریم ها گفت: آن چیزی که در دور جدید از اهمیت جدی برخوردار است آمادگی طرف مقابل برای تصمیم گیری در زمینه لغو تحریم های غیرقانونی و ظالمانه است.  
معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به سوالی درباره استقبال آمریکا از گفتگوهای جدید گفت: «گفت و گوی های ما با کشورهای گروه ۱+۴ است».

تبادل نظر و رایزنی با طرف روس  

وی ادامه داد: با توجه به روابط گسترده و دو جانبه ای که با روسیه داریم بخش قابل توجهی از سفر به صحبت و گفت و گو با باگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه درباره مناسبات دو جانبه و هم در مورد مسائل و مشکلاتی که در مناسبات فی مابین وجود دارد اختصاص داده خواهد شد و در این گفت و گو ها برای رفع موانع و همینطور درباره گشایش دریچه های جدید در مناسبات دو جانبه و ارتقا همکاری های در عرصه های مختلف که بتواند منافع دو کشور را در زمینه های مورد علاقه را تامین کند رایزنی خواهیم کرد.

باقری و هیات همراه امروز "جمعه" با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و میخائیل باگدانف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و معاون وزارت خارجه روسیه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: