کد خبر: ۴۹۴۷۹
تعداد بازدید: ۳۷۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
بیست و یکمین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی صنعت برق ایران امروز با حضور وزیر نیرو در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.
به گزارش تجارت امروز، بیست و یکمین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی صنعت برق از هفتم تا دهم آبان‌ در ۱۱ سالن نمایشگاهی و وسعت ۴۰ هزار مترمربع که شامل ۱۸ هزار و ۲۰۰ متر مربع فضای سرپوشیده داخلی است، از ساعت ۹ تا ۱۷ دایر خواهد بود.

آئین افتتاح این نمایشگاه صبح امروز با حضور وزیر نیرو، معاونان و مدیران ارشد صنعت برق و شماری از میهمانان خارجی برگزارشد. در این نمایشگاه‌ همه ضوابط، شرایط و تمهید لازم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا پیش‌بینی شده است.

بازدیدها از این نمایشگاه فقط برای بازدیدکنندگان تخصصی و فعالان اقتصادی صنعت برق بوده و برای عموم آزاد نیست. این دوره از نمایشگاه‌ با حضور جمعا ۲۸۴ شرکت داخی و نماینده شرکت‌های خارجی برپا شده است.

در نمایشگاه تخصصی صنعت برق ایران کالاهایی در بخش‌های روشنایی، گروه سیم و کابل، تابلوسازان، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم‌های ابزار دقیق، خطوط انتقال، کارفرما، مشاوران و پیمانکاران عرضه  شده است.

صنعت برق ایران صنعتی است که ۱۵۰ هزار اشتغال مستقیم ایجاد کرده و ۲ هزار بنگاه اقتصادی بزرگ و کوچک و متوسط در آن فعال هستند.

این صنعت، سهم یک درصدی از تولید ناخالص داخلی دارد و سهم ارزش افزوده بخش تولید، انتقال و توزیع از کل ارزش افزوده صنعت برق ۵۶ درصد تخمین زده می‌شود. جمهوری اسلامی ایران از نظر ظرفیت صنعت برق نصب شده، رتبه نخست منطقه را با بیش از ۸۵ هزار مگاوات برق به خود اختصاص داده است.

 صنعت برق ایران جزو صنایع مولد، استراتژیک و زیربنایی است که زیرساخت بسیاری از صنایع است و می تواند توسعه زیادی در سایر صنایع ایجاد کند.

 صنعت برق در بخش صادرات نیز به دلیل ظرفیت‌سازی مناسب، بومی‌سازی و ضریب بالای ساخت داخل، قابلیت خوبی محسوب می‌شود.

این صنعت در چارچوب و قالب اقتصادی مقاومتی قرار داشته که درون‌زا، برون‌گرا و دانش‌بنیان است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: