کد خبر: ۴۹۴۹۴
تعداد بازدید: ۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
وزیر نفت با تبیین وضع سامانه هوشمند سوخت کشور از افزایش ۴۵۰ میلیون لیتری ذخیره‌سازی‌های سوخت مایع نسبت به پارسال خبر داد و گفت: از مردم عزیز درخواست می‌کنم در مصرف سوخت صرفه‌جویی کنند.

به گزارش تجارت امروز، جواد اوجی امروز پس از پایان نشست در اتاق مدیریت بحران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و بازدید از مدیریت دیسچینگ شرکت ملی گاز ایران افزود: در بخش بالادست صنعت نفت با توجه به پایان تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های کشور به جز پالایشگاه فاز ۱۲ پارس جنوبی که فردا پایان می‌یابد، آمادگی مطلوبی برای تأمین سوخت زمستانی وجود دارد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت‌های ملی گاز و پخش فرآورده‌های نفتی برای تأمین سوخت زمستانی اظهارکرد: با توجه به کاهش دمای هوا، مصارف در بخش خانگی به‌صورت جزئی افزایش یافته است که از مردم عزیز درخواست می‌کنم در مصرف سوخت صرفه‌جویی کنند.

وزیر نفت با اشاره به اینکه قیمت گاز برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف بدون شک افزایش می‌یابد، گفت: قیمت گاز برای مشترکانی که در سقف الگو و مطابق جداول شرکت ملی گاز ایران مصرف کنند، همانند گذشته خواهد بود.

اوجی از آمادگی صددرصدی وزارت نفت برای تأمین سوخت زمستانی در بخش تولید خبر داد و اظهارداشت: نزدیک به ۳ میلیارد لیتر سوخت مایع در نیروگاه‌ها و صنایع ذخیره شده که ۴۵۰ میلیون لیتر بیشتر از پارسال است، بنابراین جای نگرانی نیست. امیدواریم با تلاشی که همکاران ما انجام می‌دهند زمستان بدون دغدغه‌ای را پشت سر بگذاریم.

وی درباره وضع سامانه هوشمند سوخت هم گفت: خوشبختانه بیش از ۹۶ تا ۹۷ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت عملیاتی شده‌اند و هموطنان عزیز می‌توانند عملیات سوخت‌گیری را انجام دهند.

وزیر نفت با بیان اینکه بیش از هزار و ۴۰۰ جایگاه به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند، تصریح کرد: همکاران ما در بخش‌های مختلف در تلاش هستند تا بقیه جایگاه‌ها هم به سامانه متصل شوند.

اوجی با اشاره به اینکه بیش از ۵۴ هزار نازل در جایگاه‌های سراسر کشور وجود دارد که عملیاتی کردن آنها کمی زمان‌بر است، گفت: امیدواریم با هماهنگی و افزایش گروه‌ها در روزهای آینده همه جایگاه‌های عرضه سراسر کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شوند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری