کد خبر: ۴۹۵۲۳
تعداد بازدید: ۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
معاون وزیر بهداشت اعلام کرد:
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه وضع شیوع کرونا در کل کشور نزولی است، گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس ابتدایی و متوسطه اول از اول آذر و متوسطه دوم از ۱۵ آبان بازگشایی می‌شوند.

به گزارش تجارت امروز، کمال حیدری در گفت وگوی تلویزیونی افزود: تاخیر در بازگشایی مدارس به دلیل تکمیل کردن پوشش واکسیناسیون بوده است.

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال مبنی براینکه آیا پیک ششم کرونا آغاز شده است یا نه، گفت: معتقدم که پیک ششم کرونا هنوز شروع نشده است.

وی اضافه کرد: از هفته گذشته تعدادی از شهرستان‌های کشور وضع قرمز به خودشان گرفتند، اما شمار بیماران سرپایی، بستری و فوتی‌ها در کل کشور به شدت رو به کاهش است.

_________________________________

*شمار بیماران سرپایی، بستری و فوتی‌ها در کل کشور

به شدت رو به کاهش است

*تصمیم گیری درباره منع تردد شبانه

________________________________

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه وضع شیوع کرونا در کل کشور نزولی است، ادامه داد: نمودارهای تعیین کننده میانگین کرونا در ۷ استان حالت فلت، ۶ استان حالت صعودی و ۱۷ استان کشور حالت نزولی دارد.

حیدری گفت:به ‌رغم تمام توصیه‌های بهداشتی متأسفانه۵۰ درصدمردم شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه وضع آمار کرونا در کل کشور نزولی است، افزود: طبق گزارش‌ها با توجه به فصل سرما احتمال شروع پیک ششم کرونا محتمل است.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: در ادامه طرح محدودیت‌های هوشمند که از اول آذراجرایی می‌شود، آزادی عمل افرادی که واکسن تزریق کرده‌اند، بیشتر می‌شود و در ترددهای بین استانی و شبانه مشکلی نخواهند داشت.

وی ادامه داد:امروز درباره منع تردد شبانه دروزارت کشور جلسه تشکیل ودرباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری