کد خبر: ۴۹۵۲۴
تعداد بازدید: ۴۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
دولت عزم خود برای ساماندهی وضع بازار سرمایه را جزم کرده و در این راستا، وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: برای اعتمادآفرینی در حال اجماع‌سازی با وزارتخانه‌های نفت، صنعت و بانک مرکزی هستیم.

به گزارش تجارت امروز، صبح امروز جلسه ای با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیران بورسی و مدیران ۳۰ هلدینگ و حقوقی بزرگ بازار سرمایه در ساختمان باب همایون وزرات اقتصاد و دارایی گردهم آمدند تا وضعیت بورس و راهکارهای حمایت از بازار سرمایه را بررسی کنند.

او گفت: شواهد قطعی نشان می دهدبازار سرمایه در بلندمدت بیشترین بازدهی را در مقایسه با بازارهای رقیب داشته است و نگاه ماه به بازار حرفه ای و بلندمدت است.

سید احسان خاندوزی افزود: با نگاه به اطلاعات سودآوری شرکت ها نشان می دهد چشم انداز، روشن است و جای نگرانی برای تصمیم هیجانی نیست.

رئیس شورای عالی بورس در این جلسه گفت: خالص تامین مالی دولت از اوراق در دوماه اخیر بسیار اندک و ناچیز و در  ۴۰ روز اخیر صفر ریال بوده است هرچند فضای مجازی پر از اطلاعات غیردقیق است. از این به بعد هم دولت بیشتر به دنبال جبران کسری بودجه از طریق مولدسازی دارایی و فروش اموال مازاد است.

وی اظهار داشت: برنامه ما پیش بینی پذیر کردن اقتصاد و حذف قیمت گذاری های مضر به بازار در صنایع بورسی است و به زودی زود خبر تغییر نظام قیمت گذاری خودرو توسط وزارت صمت منتشر خواهد شد.

خاندوزی اظهار داشت: به دنبال پیش بینی پذیرکردن نرخ های کلیدی اقتصاد و بالتبع بورس هستم تا نااطمینانی از بازار زدوده شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: در گذشته برای تغییرات مکرر قیمت خوراک و نرخ تسعیر ارز بانک‌ها و قواعد پالایشی ها و فراخوان عموم به سهامداری مستقیم اشتباهات بزرگی انجام گرفته که باید با همکاری وزارت های نفت و صمت و بانک مرکزی و سازمان بورس شاهد کاهش این اشتباهات و ایجاد اطمینان در بازار باشیم.

وی گفت: برای اعتمادآفرینی در حال اجماع‌سازی با وزارت های نفت و صمت و بانک مرکزی هستیم تا آنجا هم خبرهای امیدبخشی به اقتصاد منتقل کنیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: