کد خبر: ۴۹۵۴۶
تعداد بازدید: ۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
معاون اجتماعی پلیس راهور خبر داد:
معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی با اشاره به اینکه امسال مراسم ۱۳ آبان به حضور مردم برگزار می شود، از اعلام آمادگی پلیس برای برگزاری باشکوه راهپیمایی دانش آموزان و سایر قشرهای مردم در روز پنجشنبه خبر داد.

به گزارش تجارت امروز، سرهنگ عین الله جهانی افزود: این مراسم ۱۳ آبان، مانند هر سال از یک انسجام و هماهنگی خاصی برخوردار خواهد بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز از برگزاری مراسم ۱۳ آبان مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا با سخنرانی سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه خبر داد.

حجت الاسلام مجتبی اشجری امروز در نشست خبری مراسم یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: مراسم ویژه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در تهران در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه پیش‌رو"۱۳ آبان" با سخنرانی سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

وی افزود: ایستادگی و مقاومت ملی ملت ایران رمز افول سلطه استکباری آمریکا، شعار امسال ۱۳ آبان است.

اشجری به اجرای چهار هزار برنامه در سراسر کشور به صورت حضوری و مجازی اشاره کرد و گفت: امسال مراسم با توجه به واکسیناسیون عمومی که توسط دولت سیزدهم انجام شده، برگزار خواهد شد و با فروکش کردن این بیماری برنامه ها و مراسم از سال آینده همچون قبل از دوره کرونا برگزار شود.

۱۳ آبان، سالروز سه رویداد مهم تاریخ ایران اسلامی، تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم ستم شاهی در سال  ۱۳۵۷ (روز دانش آموز) و تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) در سال ۱۳۵۸ است.

در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ گروهی از نیروهای مسلمان دانشگاهی با نام دانشجویان مسلمان پیرو خط امام،  سفارت آمریکا را در تهران تسخیر کردند و به نام تسخیر لانه جاسوسی معروف شد که یک رسوایی بزرگ برای هیأت حاکمه آمریکا شمرده شد. زیرا از اسرار جاسوسی ها و دخالت های بی شمار آمریکا در ایران و کشورهای مختلف جهان پرده برمی ‌داشت. امام خمینی(ره) این حرکت را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول نامیدند.

۱۳ آبان در تقویم ایران اسلامی به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری