کد خبر: ۴۹۵۴۷
تعداد بازدید: ۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
روزنامه همشهری در یادداشتی نوشت: در دوره جدید مدیریت شهری، شهرداری برآن شد تا با نگاهی راهبردی به مدیریت بحران کرونا بنگرد و به این مهم اهتمام ورزد. لذا برنامه‌ای جامع در ۳محور تدوین شد: خدمات بهداشتی، درمانی، خدمات و حمایت اجتماعی و فاصله‌گذاری هوشمند فیزیکی.

به گزارش تجارت امروز، در ادامه یادداشت ۱۱ آبان ۱۴۰۰ روزنامه همشهری به قلم علی‌نصیری‌ سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران می خوانیم: شهر، خسته از انبوه بیماران نیازمند درمان سرپایی و بستری و غیربیماران جوینده واکسن به‌دنبال راهی بود برای نفس کشیدن در هوای آزاد.

انبوه عزیز از دست‌دادگان عزاداری نکرده، جمع کثیر راهیان خانه بخت بدون مراسم عروسی و طیف وسیعی از مشکلات جسمی، روانی و اجتماعی، تنها برخی از ابعاد ورود میهمان ناخوانده و البته منحوسی بود به نام "ویروس کرونا."

شهرداری تهران، به‌عنوان خانه‌دار شهر، از همان ابتدای بیماری تلاش کرد به یاری دست اندرکاران مدیریت این بحران بشتابد؛ از اختصاص دادن اماکن تا تأمین امکانات و تجهیزات؛ اما در دوره جدید مدیریت شهری، شهرداری برآن شد تا با نگاهی راهبردی به مدیریت بحران کرونا بنگرد و به این مهم اهتمام ورزد.

لذا برنامه‌ای جامع در ۳محور تدوین شد: خدمات بهداشتی، درمانی، خدمات و حمایت اجتماعی و فاصله‌گذاری هوشمند فیزیکی. در ۱۴۰محور تدوین و ابلاغ و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به‌عنوان محور این فعالیت‌ها در شهرداری تهران تعیین شد؛ ساختار ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری تهران با حضور حداکثری همه معاونت‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مراکز مرتبط و مناطق و نواحی، تشکیل و نخستین جلسه ستاد با حضور شخص شهردار برگزار شد.

این هماهنگی، هم‌افزایی و همدلی منجر به شکل‌گیری پویشی جهادی شد؛ با عنوان #تهران-دوباره - جان می‌گیرد.

در نخستین افتتاح در اولین روز پاییز، ۲۶شهرواکسن ثابت، خودرویی و سیار برای شهروندان شریف ایجاد شد.

مراکز ثابت و خودرویی به عموم شهروندان سرویس می‌دادند و می‌دهند. اما مراکز سیار(خودروهای ون) قرار شد به ۱۲۰۰۰نفر از ولی‌نعمتان ما یعنی مستضعفان و اقشار آسیب‌پذیر واکسن بزنند؛ افرادی همچون معتادان(اعم از ماده ۱۵و ماده ۱۶یعنی خودمعرف، متجاهر)، کارتن‌خواب‌ها، زباله‌گردها، کودکان کار، اتباع غیرمجازِ بیگانه که بیش از نیمی ازایشان هویت رسمی (کارت ملی و گذرنامه) نداشتند.

به لطف خدای متعال تا تاریخ نگارش این وجیزه، بیش از ۳۱هزار تن از این عزیزان در گرمخانه‌ها، سامان‌سراها، پاتوق‌ها، گاراژها، میادین، محلات حاشیه‌ای و... واکسینه شده‌اند و در حال توزیع دوز دوم هستیم.

به خاطر رفاه حال شهروندان شریف و توسعه جهادی این قبیل مراکز در افتتاح مرحله دوم پویش در ۲۲مهر، ۲۲اتوبوس زندگی نیز راه‌اندازی شد و در ۲۲ایستگاه مترو و ۲۲۰مسجد، خدمات واکسیناسیون ارائه شد.

از طرف دیگر تلفن ۱۳۷شهرداری، با تأمین نیروی تخصصی کادر درمان در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در حال ثبت نام از جانبازان و معلولان و توان‌یابان و بیماران و سالمندان وابسته به منزل هست تا با اعزام تیم‌های سیار(مستقر در تاکسی‌های واکسیناسیون) به ایشان خدمت‌رسانی کنیم.

در سومین افتتاحیه پیش‌رو، ان‌شاءالله بیشتر به تحولات انسانی با محوریت خدمات روانی– اجتماعی خواهیم پرداخت.

با خود عهد کرده‌ایم، کمتر وعده بدهیم و بیشتر از کارهای شده سخن بگوییم تا کارهایی که خواهد شد. در یک کلام؛ ما در جایگاه خدمتگزاری شما شهروندان ارجمند برآنیم تا با کار علمی، جهادی و غیرنمایشی، تلاش کنیم تا حداقل در زمینه مدیریت بحران کرونا به این اطمینان برسیم که تهران دوباره جان می‌گیرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری