کد خبر: ۴۹۵۶۵
تعداد بازدید: ۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۶
سفرتان به سلامت، مدافعان سلامت
آیین اعزام  300 مدافع سلامت به "مشهد مقدس" در ایستگاه راه آهن تهران برگزار شد.

به گزارش تجارت امروز، مجتبی عبداللهی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، در این آئین با اشاره به این که طرح مزبور باهدف اجرای امینانه نیات واقفان،تکریم و قدردانی از کادر درمانی کرونا در عرصه سلامت اجرا شد، افزود: این ۳۰۰ نفر، از اعضای کادر درمانی بیمارستان های استان تهران از طریق دانشگاه علوم پزشکی معرفی شدند.

او ادامه داد: مدافعان سلامت با ارائه خدمات ویژه به بیماران کرونایی سبب نجات جان بسیاری از آنان 

شدند.

وی هزینه سفر مدافعان سلامت به مشهد مقدس را از محل موقوفات اعلام کرد و گفت: برخی از واقفان اموال خود را وقف می‌کنند تا در مسیر زیارت امام رضا (ع) هزینه شود، بر همین اساس سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در این دوره این هزینه را به مدافعان سلامت و کادر درمان اختصاص داد.

حجت الاسلام سیدهاشم حسینی معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان تهران نیز در این مراسم گفت: واقفان با وقف اموال خود در اصل، مالشان را جاودانه کردند و امروز که دستشان از دنیا کوتاه است همچنان اقدام بشر دوستانه و خیرخواهانه شان در حال انجام است.

او اظهارداشت: انسان‌های بسیاری هستند در عالم دنیا زیست می‌کنند اما حرکت و آثاری ندارند اما واقفان خیر اندیشی که از دنیا رفته اند همچنان آثار و برکاتشان در عالم دنیا ساری و جاری است.

وی خدمت به خلق را بالاترین عبادت خواند و گفت: دراین سفر مقدس میزبان خواهران و برادرانی هستیم که با ایثار و فداکاری به دفاع از سلامت و نجات جان انسان‌ها پرداختند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان تهران با اشاره به اینکه نیمی از مراکز درمانی استان تهران موقوفه است، افزود: بسیاری از واقفان که دل در گرو مهربانی کردن و عشق ورزیدن به همنوعان خود دارند مراکز درمانی را ایجاد کردند تا همنوعان بیمار در این خانه‌های بهداشت و درمانگاه‌های وقفی درمان شوند. آنان زیرکانه و هوشمندانه اموال خود را تا ابد حفظ کردند و و با تولید واکسن تلاش داشتند مردم به بیماری‌های واگیردار مبتلا نشوند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری