کد خبر: ۴۹۵۷۹
تعداد بازدید: ۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
آیت‌الله خاتمی در نماز عبادی و سیاسی اعلام کرد:
امام جمعه موقت تهران، مرگ بر آمریکا را شعار مقدس ملت ایران دانست و گفت: نفرت از آمریکا؛ مصداق تبری از طاغوت و جزو واجبات دین است، بنابراین جای خرده نیست که مرگ بر آمریکا شعار مقدس ملّت ایران باشد.

به گزارش تجارت امروز، آیت الله سید احمد خاتمی در نماز عبادی - سیاسی امروز در دانشگاه تهران، افزود: شعار مرگ بر آمریکا شعار مقدس ملت ایران است چون پرونده این رژیم نزد مردم ایران سیاه است و  در حمله صدام به ایران می‌توان دست آمریکا را دید و سه روز قبل از حمله، برژینسکی با صدام دیدار داشته است و اگر کسی منکر این خباثت شود کودن سیاسی است.

امام جمعه موقت تهران افزود: ادامه این خباثت‌ها و دشمنی‌ها، دزدی نفت ایران توسط آمریکا طی روزهای اخیر است و مردم به این دلیل مرگ بر آمریکا می‌گویند. به صراحت می‌گویم نفرت از آمریکا؛ مصداق تبری به طاغوت و جزو واجبات دین است و بنابراین جای خرده نیست که شعار مرگ بر آمریکا شعار مقدس ملّت ایران باشد.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران بی‌تابی می‌کنند. ما تصمیم خودمان را گرفته‌ایم و شما مردد هستید. ما مذاکره‌ای را حاضر می‌شویم که نتیجه اش لغو همه تحریم‌ها باشد و ایران اسلامی مذاکره فرسایشی را نمی‌پذیرد و در مذاکره سردرگم نیستیم.

آیت‌الله خاتمی درباره برخی از کشورهایی که شریک جرم آمریکا هستند و مدام ایران را تهدید می‌کنند، گفت: سیاست حسن همجواری و مدارا با همسایه در مکتب ما ارزش است. اما اینکه مدام همسایه‌داری کنیم ولی ناجوانمردی ببینیم، برای ما سخت است. به همسایگان می‌گویم ایران به عنوان همسایه شما، نخستین قدرت نظامی در منطقه است و با همسایه خوب و مقتدر، برادرانه رفتار کنید. در غیر اینصورت دودش به چشم خودتان می‌رود و  بدانید با رژیم غاصب صهیونیستی به ته چاه خواهید رفت و نابود خواهید شد.

تضعیف نظام اسلامی از مصادیق "تعاون علی‌الاثم" 

آیت الله خاتمی در بخشی از خطبه اول خود گفت: جامعه اسلامی باید دست هم را بگیرند و مصداق اول آن هم کمک به هم برای گسترش فرهنگ دین در همه عرصه‌ها،  حل مشکلات معیشتی و تقویت نظام اسلامی است. 

امام جمعه موقت تهران، چهارمین مورد از همکاری مسلمین با حکومت را کمک به امنیت جامعه دانست و افزود: کمک به امنیت کشور نخستین فاکتور همکاری مردم با نظام اسلامی است شبیه آنچه در ریشه کن کردن منافقین اتفاق افتاد.

آیت الله خاتمی،با بیان اینکه همکاری و امیدوار کردن دشمنان اسلام در قرآن مذمت شده است، افزود: تضعیف نظام اسلامی یکی از مصادیق «تعاون علی‌الاثم» است و دومین مصداق «اثم»، پخش شایعات است که در فضای مجازی برخی به آن دامن می‌زنند و هر دروغی را منتشر می‌کنند و کسی هم نیست جلویشان را بگیرد.

وی افزود: پخش شایعات افرادی که شایعه می‌سازند حرام است. کسی که این شایعات را پخش کند نه‌تنها معاونت در «اثم» کرده بلکه در حکم دروغگو است.

امام جمعه موقت تهران، چراغ سبز نشان دادن به دشمن، امیدوار کردن آن‌ها و همکاری رسانه‌ای با دشمنان را از مصادیق اثم اعلام کرد.

آمریکا امنیت افغانستان را عملا با ابزار داعش تهدید می‌کند

آیت الله خاتمی درباره مسائل افغانستان گفت: حوادث افغانستان بند بند وجودمان را می لرزاند از انفجار در مساجد شیعه تا انفجار در بیمارستان که خط آمریکا است و ظاهرا داعش به گردن می گیرد. امنیت افغانستان را عملا آمریکا با ابزار داعش تهدید می کند و به اعتراف وزیر خارجه سابق آمریکا، داعش ساخته و پرداخته خود آمریکا است.

وی افزود: دولت آمریکا می‌خواهد به حاکمان افغانستان بگوید ما نباشیم ناامنی است؛ شما بودید که عروسی‌ها تبدیل به عزا شد و این همه آدم کشته شد. امنیت افغانستان را هدف گرفته‌اند و نمی‌خواهند دولتی فراگیر که همه اقوام در آن باشند شکل بگیرد. حاکمان افغانستان دیر بجنبند، باخته‌اند و باید به سرعت با این جلادها برخورد کنند.

آمریکا توسط سپاه تحقیر شد

آیت الله خاتمی با اشاره به ضربه نیروی دریایی سپاه پاسداران به ارتش آمریکا در دزدی نفت ایران در دریای عمان، گفت: این حرکت، در جهت تحقیر آمریکا بود و نشان داد که آمریکا و ارتش آن در خانه عنکبوتی نشسته‌اند. این اقدام سپاه پاسداران در ادامه اقداماتی چون شکار پهپاد متجاوز آمریکایی، حمله به عین‌الاسد و مقابله نیروی دریایی سپاه با ارتش تروریستی آمریکا، افتخار آمیز است.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه: صدای شکسته شدن استخوان‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی به گوش می‌رسد و اگر بگوییم در آینده نزدیک ساقط شدن همیشگی این دو رژیم جلاد را شاهد خواهیم بود، گزافه نیست.

مرجعیت سرمایه نفیس و گهربار است

آیت الله خاتمی در ادامه، حریم مرجعیت را سرمایه دانست و گفت: عراق را مرجعیت از چنگ انگلیس و ایران اسلامی را مرجعیت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی (ره) نجات داد. این سرمایه نفیس و گهرباری است که باید حریم آن حفظ شود. به ویژه آیت الله العظمی صافی گلپایگانی که همگام با انقلاب در تمام عرصه‌ها حضور داشته است و خانواده  او هم در مسیر مبارزه با طاغوت بوده است. حفظ حریم همه مراجع و این بزرگمرد واجب است.

خطیب جمعه تهران با قدردانی از حضور میدانی مسئولان و دولتمردان کابینه سوم، گفت: رئیس‌محترم جمهوری هر هفته یک سفر به مناطق دور و نزدیک دارد و در حادثه بنزین وارد میدان شد و همچنین رییس محترم قوه قضائیه مسافرت‌های استانی دارد و به امور زندانیان رسیدگی می‌کند و همچنین ازتصویب قانون بسیار خوب حمایت از جوانی جمعیت در خانه ملت قدردانی می‌کنم.

وی افزود:دولت ازمشکلات آگاه است و تلاش خود را هم می‌کند،امّا حرکتش رابرای رفع مشکلات معیشتی مردم بیشتر کند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری