کد خبر: ۴۹۵۹۸
تعداد بازدید: ۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
هیچ استانداردی برای وضع بهینه میزان مصرف آب در ایران نداریم
هیچ استانداردی برای وضع بهینه میزان مصرف آب در ایران نداریم. بنابراین در کشور ما بر اساس مصرف های گذشته، میزان آب مورد نیاز پیش بینی می شود و ما بر این مبنا نمی‌توانیم جواز ایجاد آب را پس از صادر شدن باطل کنیم.

به گزارش تجارت امروز، آب به عنوان کالای نهایی ضروری در مصارف خانگـی و به عنـــــوان نهاده یا کالای واسطه‌ای مهم در تولید استفاده می‌شود. ارزش آب در تولید رامی‌توان به توانایی‌اش در ایجاد کالاها و خدمات نسبت داد.استان یزد یکی از استــــان‌های صنعتـــی وهمــچنیـــن یکــی از استان‌های کم آب کشور به حساب می‌آید.

بخش کشاورزی با بیشتـــریــن درصد مصرف آب، کمتریـــن اشتغال و ارزش افزوده را دارد هدف یزد از انتقال آب دریــای عمان تامین نیاز صنعت است بخش کشاورزی با بیشترین درصد مصرف آب، کمترین اشتغال و ارزش افزوده را دارد که با توجه به کمبود منابع آب در استان و از طرف دیگر اهمیت تولید در بخش کشاورزی لازم است تمهیدات لازم به‌منظور ارتقای بهره‌ وری در این بخش اتخاذ شود که البته با همکاری بخش کشاورزی استان این سازوکارها در سند سازگاری با کم‌آبی استان در نظر گرفته شده است.

سازمان صنعت، معدن و تجارت می دهد و هیچ استانداردی برای وضع بهینه میزان مصرف آب برای تولیدات صنعتی در ایران نداریم. بنابراین در کشور ما بر اساس مصرف های گذشته، میزان آب مورد نیاز پیش بینی می شود و ما بر این مبنا نمی توانیم جواز ایجاد آب را پس از صادر شدن باطل کنیم.

الان دولت برای صنایع آب بری که در استان های یزد و اصفهان مستقر شده، به این فکر افتاده که با شیرین کردن آب دریای عمان و خلیج فارس، یک خط انتقال آب برای صنایع مذکور در داخل فلات مرکزی ایجاد کند. این روش بسیار غلطی است که ما آب را در خلیج فارس شیرین کنیم و بعد آن را به صنعت فولاد سیرجان منتقل کنیم.

صنایع آب بری که به غلط در مناطق خشک جانمایی شده اند را به تدریج جابه جا کرد. این ها که مستقر شده اند، باید به لحاظ آمایشی مورد بررسی مجدد کارشناسی قرار گیرند و اگر نیاز باشد در یک برنامه میان مدت تا بلندمدت، این دسته از تاسیسات به مناطقی منتقل شوند که در آن آب وجود دارد.

سازمان صنعت، معدن و تجارت می دهد و هیچ استانداردی برای وضع بهینه میزان مصرف آب برای تولیدات صنعتی در ایران نداریم. بنابراین در کشور ما بر اساس مصرف های گذشته، میزان آب مورد نیاز پیش بینی می شود و ما بر این مبنا نمی توانیم جواز تأسیس آب را پس از صادر شدن باطل کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد تأمین آب مورد نیاز صنعت ازپساب تصفیه‌ شده را یک پتانسیل خوب اعلام کرد و گفت: سریع‌ترین منبعی که می‌تواند در تأمین آب صنایع یزد مؤثر باشد، بخش تصفیه پساب است که عملیاتی کردن آن حداقل به سه سال زمان نیاز دارد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری