کد خبر: ۴۹۶۰۹
تعداد بازدید: ۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن سوءقصد به نخست وزیر عراق، گفت: این گونه حوادث با هدف منافع طرف‌هایی است که به ثبات، امنیت، استقلال و تمامیت ارضی عراق تعرض کرده و در پی دستیابی به اهداف شوم منطقه‌ای خود بوده‌اند.

به گزارش تجارت امروز به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده با محکوم کردن سوءقصد به نخست وزیرعراق، بر موضع ثابت و مستمر جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ثبات، امنیت و  آرامش در عراق تاکید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه با درخواست هوشیاری همگان نسبت به توطئه‌هایی که امنیت و پیشرفت عراق را هدف قرار داده است، این گونه حوادث را در راستای منافع  طرف‌هایی دانست که در ۱۸ سال گذشته به ثبات، امنیت، استقلال و تمامیت ارضی عراق تعرض کرده و با ایجاد گروه‌های تروریستی و فتنه انگیزی، در پی دستیابی به اهداف شوم منطقه ای خود بوده‌اند.

خطیب زاده با خرسندی از سلامتی مصطفی الکاظمی، ابراز امیدواری کرد که مردم، دولت و جریان های سیاسی عراق با اتحاد و همبستگی، موجبات  توسعه و شکوفایی عراق را فراهم سازند.

گروه رسانه‌ای امنیتی عراق در بیانیه‌ای از سوقصد به جان مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق خبر داد و اعلام کرد که این اقدام با حمله یک پهپاد بمب‌گذاری شده به محل اقامت وی در منطقه سبز بغداد با شکست روبرو شده است.

براساس این بیانیه، نخست وزیر عراق در این حمله پهپادی آسیبی ندیده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری