کد خبر: ۴۹۶۱۰
تعداد بازدید: ۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
وزیر صمت خبر داد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه‌های طراحی شده برای اصلاح صنعت خودروسازی به خوبی در حال اجرا است و تا دو سال آینده شاهد صنعتی به‌روز با تولیداتی با مصرف سوخت پایین و باکیفیت خواهیم بود.

به گزارش تجارت امروز، سید رضا فاطمی‌امین در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو افزود: همان‌طورکه از ابتدای آغاز به کار در وزرات صنعت، معدن و تجارت وعده کرده بودم ۱۰ پروژه در صنعت خودرو تعریف شده که اجرای آنها از دو ماه پیش آغاز شده و با زمان‌بندی مناسب در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به اینکه منکر بدهی‌های صنعت خودرو به قطعه‌سازان و زیان‌انباشته بالای آنان نیستیم، گفت: در چند بخش در حال انجام کار هستیم که از جمله آنها مدیریت جریان نقدینگی خودروسازان، کاهش هزینه‌های سربار آنها و همچنین اصلاح ساختار مالی شرکت‌هاست.

فاطمی‌امین اضافه ‌کرد: با این وجود نوید می‌دهیم که برنامه‌های طراحی شده برای اصلاح صنعت خودرو به خوبی در حال انجام است و همه تعهدات ما در این صنعت اجرایی خواهد شد.

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو امروز با حضور۵۰۰ شرکت بزرگ قطعه سازی داخلی و خارجی از کشورهای چین، ترکیه، هند، آلمان و ایتالیا، همچنین خودروسازان، قطعه‌سازان و شرکت‌های بزرگ و کوچک داخلی آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه در ۱۰ سالن و نزدیک به ۲۵ هزار متر فضای نمایشگاهی افتتاح شده که از امروز به مدت چهار روز (تا ۱۹ آبان) آماده استقبال از صنعتگران و علاقه‌مندان است.

زمینه فعالیت مشارکت‌کنندگان،قطعات‌ومجموعه‌های خودرو، ماشین آلات و تجهیزات قطعه‌سازی، تحقیقات و طراحی مهندسی،مواد اولیه‌و‌تجهیزات جانبی خودرو، بازرگانی و خدمات پس از فروش، لوازم تزئیناتی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: