کد خبر: ۴۹۶۳۷
تعداد بازدید: ۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۱
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد:
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هنوز به ایمنی جمعی در برابر کرونا از لحاظ واکسیناسیون نرسیده‌ایم و خطر بروز موج ششم" همچنان وجود دارد.

به گزارش تجارت امروز، مسعود مردانی افزود: ۷۰ تا ۸۰ درصد جمعیت کشور یک دز واکسن کرونا را دریافت کردند و هنوز عده‌ای واکسینه کامل نشده اند، از کسانی که هنوز اقدام به واکسیناسیون نکرده اند، هر سریع تر نسبت به انجام این کار در مراکز مربوطه اقدام کنند.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه هنوز به ایمنی جمعی در امر واکسیناسیون نرسیده ایم خطر بروز موج ششم کرونا در کمین است و در عین حال برخی افرادی که واکسینه شده اند، نسبت به عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی عادی انگار کرده و باعث همه گیری و انتقال ویروس کرونا به دیگران می شوند.

متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، پرهیز از تجمعات، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و خودداری از سفرهای غیرضروری حتی با وجود واکسینه شدن در برابر کرونا الزامی است و از مردم می خواهیم به کادر بهداشت و درمان برای کنترل و مهار این بیماری کمک کنند.

مردانی اعلام کرد: در زمان کنونی، روند آمار مرگ و میر کرونا در کشور رو به کاهش چشمگیر و عفونت دلتا در حال کنترل است، اما عادی انگاری دوباره باعث اوج این بیماری می شود و باید هوشیار باشیم.

*آسوده خاطر نیستیم

*هنوز بابت کرونا و پیک ششم آسوده خاطر نیستیم

*امیدوارم با انجام واکسیناسیون سراسری در ماه‌های آینده،

در وضع بهتری قرار بگیریم

*عادی انگاری دوباره باعث اوج این بیماری می شود

باید هوشیار باشیم

به گفته وی، شرایط بازگشایی مدارس و دانشگاهها بطور کامل در همه استانهای کشور فراهم نشده و باید بر اساس وضع هر استان در مورد این بازگشایی ها تصمیم گیری شود، زیرا کادر بهداشت و درمان هنوز از سرویس دهی در پیک پنجم کرونا خسته است و باید با رعایت شیوه نامه های بهداشت و در نظر گرفتن شرایط، بخشی از بار سنگینی که بر دوش آنها وجود دارد، برداشته شود.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه ۲۵ مهرنیز گفت:‌ هنوز بابت کرونا و پیک ششم آسوده خاطر نیستیم و باید درحالت آماده‌باش بمانیم و امیدوارم با انجام واکسیناسیون سراسری در ماه‌های آینده، در وضع بهتری قرار بگیریم.

بر این‌اساس‌کلیدی‌ترین ابزار دفاعی در برابر ویروس کرونا و خیز ششم آن، در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی است و بدون شک می توان در صورت بروز این خیز، سر به سلامت برد و مانع از تجربه مرگبار خیز پنجم کرونا شد.

خیز پنجم و مرگبار کرونا از ابتدای تیر ماه در کشور آغاز شد و وزارت بهداشت هشتم مهر ماه از عبور این خیز از کشور خبر داد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری