کد خبر: ۴۹۶۴۲
تعداد بازدید: ۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
کارگران شرکت ذغال سنگ کرمان در اعتراض به سرگردانی و عدم پاسخگویی در زمینه واگذاری این معدن به مجموعه شرکت تجارت دالاهو از مجموعه‌های وابسته به موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد، از امروز، دست از کار کشیدند.

به گزارش تجارت امروز، این اعتراض در معادن همکار، حشونی، معدن اصلی، معدن ۴ و کارخانه ذغالشویی برپا شده و مربوط به معادن خصوصی کرمان نیست.

پارسال، گمانه‌زنی‌هایی در مورد انتقال مدیریت سهام شرکت ذغال سنگ کرمان به شرکت تجارت دالاهو مطرح شده بود. کارگران آن زمان هم دست به اعتراض زده بودند و خواهان استخدام رسمی و برقراری امنیت شغلی وافزایش ضریب سخت وزیان‌آوری برای تسریع دربازنشستگی‌های زودتر از موعد، شدند.

با این حال، موضوع مسکوت ماند و مرداد امسال "اکبر سلطانی" مدیر روابط عمومی شرکت ذغالسنگ کرمان به رسانه محلی "راه آرمان" اعلام کرد: "در طرح واگذاری شرکت زغالسنگ کرمان به شرکت دالاهو ایرادی در مصوبه هیئت دولت وجود دارد که مانع این واگذاری شد، بر اساس این مصوبه عفت شریعتی و محمدرضا پورابراهیمی نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس با برگزاری جلسه‌ای، این واگذاری منتفی را لغو کردند.

با این حال کارگران می‌گویند واگذاری مجدد به دستور کار بازگشته است؛ "آنهم در شرایطی که وعده‌هایی که در گذشته داده بودند، محقق نشده‌اند.

پارسال، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی خانه ملت خبر داد که پیش از واگذاری، "سهام ترجیحی" دالاهو به کارگران واگذار می‌شود اما با وجود گذشت ۱ سال از گمانه‌زنی‌ها برای سپردن این شرکت به مجموعه دالاهو، وضعیت روشن نشده است.

با این حال، کارگران می‌گویند تا پیش از تحقق تمام خواسته‌های صنفی‌شان مانند استخدام رسمی مخالف واگذاری یا هر اتفاق دیگری در مورد سهام شرکت زغال سنگ کرمان هستند.

کارگران همچنین تاکید دارند که شرکت رغال سنگ حواشی واگذاری را روشن کند و اگر این واگذار هنوز انجام نگرفته، نمایندگانش با حضور در استان موضوع را اعلام کنند.

انتهای خبر/ح.ع/

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری