کد خبر: ۴۹۶۴۹
تعداد بازدید: ۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
"حسین مرعشی" و "غلامحسین کرباسچی" به ترتیب به عنوان دبیرکل و رئیس کمیته سیاسی این حزب انتخاب شدند.

به گزارش تجارت امروز، محمد عطریانفر درباره مصوبات نخستین جلسه شورای مرکزی جدید حزب کارگزاران سازندگی ایران،گفت: پس از تغییر نیمی از شورای مرکزی حزب کارگزاران در بهمن گذشته، طبق روال قانونی، جلسه دور جدید به ریاست سنی من عصر امروز برگزار شد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، دستور جلسه امروز شورای مرکزی را انتخاب هیات رییسه حزب اعلام کرد و افزود: با رای شورای مرکزی، "محسن هاشمی" رئیس این شورا باقی ماند و فاطمه سعیدی به عنوان نائب رئیس اول، علی جمالی نائب رئیس دوم، حامد منتظری منشی اول و کامبیز مشتاق گوهری به عنوان منشی دوم انتخاب شدند.

علت این تغییرات این بود که اعضای قبلی برای این دوره، داوطلب حضور در هیات رئیسه نشدند.

انتخاب دبیرکل توسط شورای مرکزی حزب کارگزاران در دور جدید را "عطریانفر" دستور دیگر جلسه اعلام کرد و ادامه داد: اعضای حزب از گذشته به دلیل جامعیت و وجاهت غلامحسین کرباسچی همواره بر دبیرکلی او اصرار داشتند و از همان ابتدای تشکیل حزب، مسئولیت این تشکل برعهده او بوده است.

وی یادآور شد: کرباسچی در ۲ تا ۳ سال گذشته به دلایلی کاملا قابل‌فهم و موجه چون شرایط سیاسی موجود، بزرگ شدن حزب، توسعه تشکیلاتی در استان‌ها و تغییر ذائقه اعضا می‌خواست نسبت به انتخاب دبیرکل جدید اقدام کنند که با مخالفت و اصرار آنها مواجه می‌شد.

رئیس سنی جلسه شورای مرکزی دور جدید حزب کارگزاران اعلام کرد: کرباسچی در آخرین کنگره حزب در بهمن گذشته، بار دیگر بر این موضع پافشاری کرد و حتی گفت که این آخرین دوره‌ای است که به عنوان دبیرکل مسئولیت حزب را برعهده می‌گیرم.

عطریانفر به غیبت کرباسچی در جلسه امروز اشاره کرد و گفت: با توجه به غیبت کرباسچی در جلسه امروز و جامعیت حسین مرعشی در نهایت اعضا او را برای سمت دبیرکلی داوطلب کردند که البته او هم برای پذیرفتن این سمت مقاومت می‌کرد.

وی ادامه داد: به دلیل ضرورت تحرک بیشتر و پایان بخشیدن به توقف فعالیت‌های حزب در چند ماه گذشته، سرانجام ۳۳ عضو شورای مرکزی به اتفاق آرا حسین مرعشی را به عنوان دبیرکل جدید حزب کارگزاران سازندگی ایران و غلامحسین کرباسچی را به عنوان رئیس کمیته سیاسی انتخاب کردند.

رئیس کنگره حزب کارگزاران سازندگی ایران درباره برخی خبرها درباره استعفای برخی اعضا، گفت: استعفای تعدادی از اعضا مطرح بود اما به دلیل تصویب نشدن آن در کنگره حزب این استعفاها هنوز اعمال نشده است همچنان که فرزانه ترکان در جلسه دیروز حاضر شده بود و اعضا به استعفای او رای ندادند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری