کد خبر: ۴۹۶۷۴
تعداد بازدید: ۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
آیت‌الله صدیقی خطیب نماز جمعه تهران اعلام کرد:
خطیب نماز جمعه تهران با بی‌سابقه خواندن انسجام سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه در دولت سیزدهم گفت: از اول انقلاب تا امروز این همدلی، هم‌افزایی و جلسات متمرکز هفتگی سران سه قوه را نداشتیم ولی اکنون این سه قوه ید واحده هستند، اختلاف در مسیر و هدف ندارند و برای رفع مشکلات به میدان آمده‌اند.

به گزارش گروه سیاسی تجارت امروز، آیت‌الله کاظم صدیقی در فرازی از خطبه دوم نماز عبادی - سیاسی امروز جمعه در دانشگاه تهران، افزود: کاش رئیس‌جمهوری امروز در بین نمازگزاران نبودند چون مطالبی را که نوشتم فکر نمی‌کردم در حضور ایشان عرض کنم. خدا می‌داند که برای خدا می‌گویم. در همه مدتی که این تریبون به عنوان امانت در خدمت من بود، وعاظ سلاطین نبودم.

وی با اشاره به صدمین روز تشکیل دولت سیزدهم، اظهارداشت: به عرض نمازگزاران و امت بزرگ برسانیم اولین امتیاز دولت سیزدهم و رئیس جمهوری عزیز، مومن، متدین و فقیه ما آیت‌الله رئیسی، عشق به خدا، عشق به مکتب و عشق به امامان (ع) و عشق به ولی امر و ولی فقیه به عنوان نایب امام زمان (عج) است. در این مدت تا جایی که ما احساس می‌کنیم، در صدد منویات نایب امام زمانشان و تحصیل رضایت رهبر نورانی شان بودند.

صدیقی ادامه داد: دومین امتیاز شعار عدالتخواهی و مبارزه با فساد است که از ابتدا رئیس جمهوری این شعار را دادند و از زمان استقرار دولت، ابزار لازم را ایجاد کردند. حتی برخی سنگرنشینان خوب و شناخته شده دستگاه قضایی را به قوه مجریه منتقل کردند تا هم نظارت‌ها دقیق باشد و هم مبارزه با فساد، عملی و اجرایی شود.

وی افزود: در این راستا رئیس قوه قضائیه که امتحان خود را در این عرصه در مدتی که در دستگاه قضایی بودند، پس دادند، مصمم به همراه بودن با قوه مجریه هستند و این، سرمایه اجتماعی و موجب امید مردم است.

خطیب نماز جمعه تهران امتیاز سوم دولت سیزدهم را جوان‌گرایی اعلام کرد و گفت: امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سخنران پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران که هم خود نیروی جوان است و هم نیروهایش جوانان مصمم، کارآزموده و پرحرارتی هستند که می‌خواهند برای احیای همه مسائل کم رمق شده آنان را به کار بگیرد. چهارمین امتیاز رییس‌جمهوری تلاش و کار متراکم و خستگی ناپذیر است و اگر امداد خدا نباشد، کسی نمی‌تواند تا این حد شبانه روز بود.

وی ادامه داد: یکی از نزدیکانشان گفت که گاهی خانواده ایشان وی را نمی‌بینند؛ روزهای پنجشنبه و جمعه‌ها را مرتب در سفرها هستند و با این همه مجاهدت و حرکت عاشقانه، عشق به خدا و عشق به مردم است که نمی‌گذارد خسته شود. اگر عشق نباشد بی‌خوابی آدم را از پا می‌اندازد. کار زیاد در سنین چهل سال به بالا سخت است اما رییس جمهوری و کابینه شب و روز ندارد.

صدیقی تعامل با نخبگان را از دیگر امتیازات رییس دولت سیزدهم برشمرد و گفت: یکی از برنامه‌های استانی رئیس‌جمهوری در همه سفرهایشان دیدار با نخبگان و گرفتن نظریات آنان و مشورت کارساز نخبگان است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به انسجام بین سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه گفت: این انسجامی که بین قوای سه گانه وجود دارد، از اول انقلاب تا امروز بی سابقه بوده و این همدلی، هم افزایی و جلسات متمرکز  هفتگی سران سه قوه را تاکنون شاهد نبودیم.

وی اعلام کرد: امروز سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه ید واحده هستند و اختلاف در مسیر و هدف ندارند و مشکلات را با یکدیگر در ابعاد مختلف بررسی می‌کنند و هر سه قوه برای حل مشکلات به میدان آمده‌اند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری