کد خبر: ۴۹۷۳۰
تعداد بازدید: ۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
رئیس سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای از سفر مدیرکل دفتر ترانزیت این سازمان به جمهوری آذربایجان برای رایزنی درزمینه تسهیل عبور کامیون‌های ایرانی از این کشور برای رسیدن به اوراسیا خبر داد و گفت: ساخت و بهره‌برداری از جاده جایگزین در خاک ارمنستان نیز در دستور کار است.

به گزارش تجارت امروز، داریوش امانی در نشست با خبرنگاران درباره آخرین مذاکرات با جمهوری آذربایجان برای تسهیل عبور کامیون‌های ایرانی از این کشور برای رسیدن به اوراسیا، افزود: پرداخت عوارض به جمهوری آذربایجان برای تردد کامیون‌های ایرانی ادامه دارد که در مذاکرات به دنبال رفع این موضوع هستیم.

وی اضافه داد: کامیون‌های ایرانی برای رسیدن به اوراسیا ابتدا وارد جمهوری آذربایجان می‌شوند و با طی مسافتی از جمهوری آذربایجان خارج و به سمت ارمنستان می روند.

امانی با اشاره به جلسات مشترک با مسولان ارمنستان، گفت: مسائل دو طرف توسط وزارت خارجه پیگیری می شود و ما به دنبال راه جدیدی هستیم تا از جمهوری آذربایجان عبور نداشتیم باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت ارمنستان تصمیم دارد از ظرفیت شرکت‌های راهسازی ایران برای ساخت مسیر جدید استفاده کند.

به گفته رئیس سازمان راهداری مسیر فعلی به دلیل خاکی بودن قابل استفاده نیست و ۷۰ کیلومتر این مسیر راهسازی نیاز دارد.

وی به سفر ماه گذشته مدیرعامل شرکت ساخت به ارمنستان برای ساخت جاده جایگزین اشاره کرد و گفت: ما به دنبال مذاکره برای راه جایگزین هستیم.

امانی با ابراز بی اطلاعی از اینکه عملیات ساخت راه جایگزین آغاز شده است یا خیر، گفت: مذاکرات آن در حال انجام است و همزمان با جمهوی آذربایجان نیز در حال مذاکره هستیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری