کد خبر: ۴۹۷۳۷
تعداد بازدید: ۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
نماینده مردم گرمسار و آرادان درخانه ملت گفت: ایران فقط برای رفع تحریم‌ها و نه مسائل تکراری گذشته مذاکره می‌کند و خروجی مذاکرات باید منافع ملت ایران را تأمین کند.

به گزارش تجارت امروز، اردشیر مطهری، افزود: آنچه امروز مسؤلان کشور در عرصه بین‌المللی دنبال آن هستند و تیم مذاکره‌کننده ایران که در پیشانی کار قرار دارد، پیگیری می‌کند، بیشتر بحث رفع تحریم‌ها بوده و بعید است مذاکره‌ای در مباحث هسته‌ای بدان معنای قبلی انجام گیرد.

او گفت: ایران تکالیف خود را در توافق هسته‌ای انجام داده است و همه اذعان دارند  انجام این تعهدات راستی‌آزمایی است؛ بنابراین، اولویت امروزایران احیای برجـام  "نشستن پای میز مذاکرات هسته‌ای" نیست.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در خانه ملت ادامه داد: مذاکرات هسته‌ای در سال ۱۳۹۴ و در قالب توافقی که بین ایران و 1+5 آن زمان انجام شد، شکل گرفت و به‌طور کامل گفت‌وگوهایی در این زمینه رد و بدل شد.

مطهری ادامه داد: مذاکرات وین برای بررسی پیامدهای ناشی از خروج ایالات متحده آمریکا از برجام انجام می‌شود؛ آمریکا برجام را از شرایط توافق خارج کرد و زیر میز برجام زد و یک‌طرفه از آن خارج شد.

او گفت: آمریکایی‌ها بودند که توافق هسته‌ای را زیر سؤال بردند؛ در حالی که خودشان آن را امضا کردند، دولت نباید درمان مشکلات اقتصادی کشور را به رفع تحریم‌ها گره بزند

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس افزود: آمریکایی‌ها واقعیت ذات و چهره خود را که بارها حضرت امام خمینی (ره) در زمان حیات پربرکتشان و مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های خود به آن اشاره فرموده بودند، را بار دیگر در عمل نشان دادند.

مطهری اضافه کرد: آمریکا از تعهدات خود در برجام کناره‌گیری کرد و وفای به عهد نداشت؛ البته از ابتدا هم معلوم بود که آمریکایی‌ها دنبال منافع خودشان هستند و می‌کوشند تا سیادت خود را بر منابع انرژی جهان تثبیت کنند تا هر کشوری بخواهد در حوزه انرژی اقدام کند، آنها برایش تعیین تکلیف کنند.

او تشریح کرد: ایران دنبال استقلال در چنین شرایطی است و استقلال هم هزینه‌هایی دارد؛ استقلال بدون هزینه ممکن نمی‌شود؛ گرچه مردم ایران نجیب هستند و پای کار انقلاب ایستاده‌اند.
نماینده مردم گرمسار و آرادان درخانه ملت گفت: امروز دولتی مردمی، انقلابی و قوی در ایران در میدان حضور دارد و سیاست‌ها و اهداف عالی نظام اسلامی را به‌خوبی پیگیری می‌کند و غربی‌ها هم متوجه شده‌اند که ایران از حقوق خود کوتاه نمی‌آید.

مطهری ادامه داد: حقوق زیادی بر مردم و نظام اسلامی و استقلال ایران مترتب است و غربی‌ها می‌دانند بالأخره باید پاسخگوی رفتارهای خود باشند.

او گفت: امیدواریم گروه مذاکره‌کننده رفع تحریم‌ها با روحیه بالای انقلابی و سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبری، مسیری را پیش ببرند که به خروجی خوبی که منافع ملت ایران و نظام اسلامی را تأمین کند، دست یابیم.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در خانه ملت ادامه داد: دولت نباید درمان مشکلات اقتصادی کشور را به رفع تحریم‌ها گره بزند و باید برنامه‌ ریزی‌هایی برای رفع مشکلات، با فرض وجود تحریم‌ها انجام داد و این سیاست اصلی مذاکرات است.

انتهای خبر//ب.ب//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: