کد خبر: ۴۹۷۵۰
تعداد بازدید: ۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱
رئیس کمیسیون اقتصادی خانه ملت از رشد 10 درصدی نرخ فقر در کشور خبر دادوگفت: فاصله زیادی میان برنامه ششم و عملکرد شاهد بودیم و یک پنجم یا یک چهارم نرخ هایی که باید تحقق پیدا می کرد محقق نشد.

به گزارش تجارت‌امروز، محمدرضا پورابراهیمی دربررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره  شاخص‌های اقتصادی در دولت های یازدهم و دوازدهم افزود: این گزارش یک معیاری می شود برای اینکه دولت در چه شرایطی کشور را تحویل گرفته است. عملکرد هشت ساله دولت های یازدهم و دوازدهم درزمینه شاخص های اقتصادی کار را به جایی رساند که در پایان دولت دوازدهم شاخص سالم نداشتیم.

نماینده مردم کرمان در خانه ملت افزود: نرخ رشد اقتصادی وضع نامناسبی داشت، به گونه ای که فاصله زیادی میان برنامه ششم و عملکرد شاهد بودیم و یک پنجم یا یک چهارم نرخ هایی که باید تحقق پیدا می کرد محقق نشد. از سوی دیگر نرخ فقر هم شرایط خوبی نداشت و این نرخ ۱۰ واحد درصد افزایش پیدا کرد و از ۲۲ به ۳۲ رسید.

وی درباره چرایی این شرایط گفت: یکی از دلایل مهم این موضوع، این بود که ظرفیت های اقتصادی کشور را نادیده گرفتند و همه توجه را به مذاکرات معطوف ساختند. اما خروجی مذاکره در دولت های یازدهم و دوازدهم چه بود؟ اینکه جمهوری اسلامی به همه تعهدات عمل کرد ولی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد.

گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص شاخص‌های اقتصادی در دولتهای یازدهم و دوازدهم روز گذشته در مجلس قرائت شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: