کد خبر: ۴۹۷۵۴
تعداد بازدید: ۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
با حضور قشرهای مردمی و مسئولان انجام شد؛
اهالی استان شهیدپرور کرمان در کنار مسئولان و خانواده سه شهید ناجا امروز پیکر شهدای درگیری ۲ روز گذشته را با اشرار در شرق این استان، با دلی پر از غصه و چشمانی سرشار از اشک بر دوش کشیدند و تا منزل ابدی‌شان رهنمون شدند.

به گزارش تجارت امروز، استان شهید پرور کرمان بار دیگر در داغ آسمانی شدن سه مدافع امنیت وطن سردار مهدی توسنگ، سرپرست قرارگاه عملیاتی ابوذر استان، ستوان دوم احسان شیرخانی و سرباز مدافع وطن امیر حسین خدادادی در مبارزه با مواد خانمان برانداز مخدر و اشرار مسلح سوگوار شد.

کرمانی‌ها در معیت معاون عملیات ناجا، استاندار، فرمانده انتظامی استان، فرمانده سپاه ثارالله و جمعی دیگر از مسئولان و روحانیون، از صبح امروز با حضور در حسینیه ثارالله یادگار سردار شهیدشان حاج قاسم سلیمانی، بعد از زمزمه زیارت عاشورا و مداحی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به یاد غربت حسین (ع) و غم های دل حضرت زینب (س) در دشت کربلا بازوان خانواده سه شهید ناجا را که غم فرزندان کمرشان را خم کرده بود، گرفتند و اشک ماتم ریختند و پس از آن فرزندان غیورشان را مثل همیشه به شانه کشیدند و به سمت منزل ابدیشان هدایت کردند.

این شهیدان در درگیری با اشرار مسلح شرق کرمان در دشت سمسور واقع در منطقه کویری در نزدیکی مرز سیستان و بلوچستان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

این آیین تشییع بعد از قرائت پیام وزیر کشور و امام جمعه کرمان شروع شد؛ در این مراسم پرچمی را که ۷۰ سال بر روی قبر امام حسین (ع) بوده و بعد از پایان سلطه حاکمیت داعش به حاج قاسم اهدا شده بود در کنار پیکر شهدا گذاشته و نماز اقامه شد.

پیکر این شهیدان پس از پایان مراسم تشییع سه سمت زادگاهشان در استان منتقل و آنجا تشییع و خاکسپاری خواهد شد؛ پیکر سردار شهید توسنگ در گلزار شهدای ماهان، شهید شیرخانی در گلزار شهدای بم و پیکر شهید خدادادی نیز در گلزار شهدای بافت خاکسپاری می شود.

در درگیری عوامل انتظامی کرمان با اشرار مسلح موادمخدر که سه شنبه شب هفته جاری در دشت سمسور کرمان شروع شد و تا فردای آن ادامه داشت ۲ تن از اشرار نیز به هلاکت رسیدند.

همچنین ۶ تن دیگر از عوامل انتظامی نیز در این درگیری مجروح شدند که حال عمومی آنان مطلوب گزارش شده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: