کد خبر: ۴۹۷۵۵
تعداد بازدید: ۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
رئیس پلیس پیشگیری ناجا اعلام کرد؛
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه یگان‌های حفاظت از دستگاه‌های اجرایی کشور حافظ سرمایه‌های ملی و مردمی هستند، گفت: در هفت ماه امسال ۱۴ هزار و ۹۱۴ هکتار از اراضی تصرف شده توسط افرد سودجو به ارزش تقریبی ۳۰۰ هزار میلیارد ریال آزادسازی شده است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از روابط عمومی ناجا،‌ سردار "مهدی معصوم بیگی" با بیان اینکه پلیس پیشگیری در جلوگیری از تعرض به اراضی دولتی و صیانت از حقوق بیت المال پیشتاز است، اظهارداشت: حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از تعرض به اموال مردمی توسط یگان‌های حفاظت از دستگاه‌های اجرایی کشور بیانگر حسن توجه و دغدغه پلیس پیشگیری به حفظ حقوق مردم و بیت المال و حفاظت از اراضی ملی در جامعه است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به عملکرد خوب و اقدام شایسته یگان‌های حفاظت از سازمان ملی زمین و مسکن، جنگل‌ها و مراتع و امور اراضی در رفع تصرف و حفاظت از اراضی ملی در هفت ماهه سال جاری، از عزم جدی و مستمر پلیس پیشگیری در برخورد قاطع با پدیده زمین خواری و کوتاه کردن دست سودجویان و متخلفان از زمین های ملی خبر داد.

وی افزود: در بازه زمانی یاد شده  ۱۴ هزار و ۹۱۴ هکتار از اراضی تصرف شده توسط افرد سودجو به ارزش تقریبی ۳۰۰ هزار میلیارد ریال توسط همکاران پر تلاشم در یگان‌های حفاظت سراسر کشور آزاد سازی شده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: در این بازه زمانی از ۱۸ هزار و ۲۴۶ فقره اراضی دولتی، منابع طبیعی و کشاورزی رفع تعرض و در این ارتباط ۱۶۵ نفر متهم دستگیر شده اند.

ارشد ترین مقام پلیس پیشگیری کشور تشکیل بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰  فقره پرونده درباره تعرض به اراضی را از دیگر اقدام های شاخص سه یگان حفاظت از سازمان ملی زمین و مسکن، جنگل‌ها و مراتع و امور اراضی در این مدت اعلام کرد.

سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه اراضی ملی متعلق به همه مردم ایران اسلامی است از برنامه ریزی لازم برای بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و هوشمندسازی پایش، نظارت و جلوگیری از هر گونه اقدام اولیه از سوی متعرضان به اراضی ملی خبر داد و خاطرنشان کرد: پلیس خدمتگزار پیشگیری آماده مقابله با زمین خواری، حفظ موهبت‌های الهی و سرمایه‌های ارزشمند کشور است و اجازه هیچگونه فعالیت غیرقانونی به افراد سودجو و فرصت طلب را نخواهیم داد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری