کد خبر: ۴۹۷۶۴
تعداد بازدید: ۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی خانه ملت گفت: از نظر بنده سیستم بانکداری امروز کشور عینا ربا بوده و ضعف در حوزه بانکداری به قوانین و مقررات باز می گردد که باید اصلاح شود.

به گزارش تجارت امروز، سیدکاظم دلخوش با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت بانکداری اسلامی، افزود: متاسفانه دولت تا به امروز لایحه ای درباره اصلاح سیستم بانکداری به خانه ملت نداده است و مجلس خود طرحی در این زمینه با هدف اصلاح سیستم بانکداری و بانکداری اسلامی تهیه کرده است؛ این طرح مواد مختلفی دارد و کار کارشناسی بر روی آن آغاز شده است.

نماینده مردم صومعه سرا در خانه ملت ادامه داد: معتقدیم از سال ۶۲ که قانون بانکداری بدون ربا تصویب شده است، متاسفانه تا به امروز درست اجرایی نشده و ما در نظام بانکداری ضعف های زیادی داریم.

دلخوش با بیان این عقیده که امروز سیستم بانکداری عینا ربا است، تصریح کرد: قراردادهایی که امروز در سیستم بانکی بسته می شود دارای اشکالات زیادی است، البته کارکنان بانک ها افراد زحمتکشی هستند اما ضعف در حوزه بانکداری به قوانین باز می گردد.

وی تاکید کرد: ما به استقلال بانک مرکزی اعتقاد داریم و تا زمانی که بانک مرکزی استقلال پیدا نکند ما نمی توانیم بانک ها را از دولت ها نجات دهیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری