کد خبر: ۴۹۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: آماده ارائه راهکارهای علمی برای رفع مشکل ترافیک هستیم.

به گزارش تجارت امروز، سید جعفرتشکری هاشمی درصفحه اینستاگرام خوددریادداشتی نوشت: سالهاست موضوع ترافیک به عنوان یکی ازمهمترین دغدغه های زندگی شهری تبدیل شده است. این موضوع باعث کاهش کیفیت زندگی، اتلاف وقت مردم، آلودگی هوا و صدا و  همچنین تهدیدی برای سلامتی شهروندان شده است. نکته قابل توجه این است که بسیاری از شهرهای جهان با چنین پدیده ای مواجه بوده اند اما با مطالعه و برنامه ریزی مناسب، موفق به حل این مشکل شدند.

وی نوشت: ‏‎همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ترافیک راه حل علمی دارد؛ بنابراین با انجام مطالعات تطبیقی و بومی سازی آن، ما نیز قادر به رفع این مشکل خواهیم بود و ‏‎از مهمترین راهکارهای تجربه شده در دنیا، توسعه و تقویت زیرساخت های شهر هوشمند و ارائه خدمات برخط، توسعه حمل و نقل عمومی با رویکرد: سریع، پاک، ارزان و در دسترس، همچنین مطمئن، ایمن و یکپارچه با محوریت خطوط مترو و اتوبوسرانی، تغییر رویکرد از شهر خودرو محور به شهر انسان محور، توسعه حمل و نقل پاک و ترویج پیاده روی، نظم بخشی و انضباط در تردد خودروها، اصلاح فرهنگ رانندگی و اعمال قوانین سختگیرانه در برخورد با قانون شکنان بوده است.

تشکری هاشمی نوشت: باید توجه داشت دستیابی به این آرمانشهر نیازمند مشارکت همه مردم و همکاری تمام سازمانهای مرتبط است و کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در اجرای منویات مقام معظم رهبری و به منظور فراهم آوردن فضای مطبوع در ترافیک شهری، از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و با همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌های مسئول در ترافیک خصوصا شهرداری تهران و پلیس راهنمایی و رانندگی پیشگام در رفع موانع و بکارگیری تمام ظرفیت ها خواهد بود و جبران فوری کاستی ها در دو بخش مترو و اتوبوسرانی و انضباط بخشی به ترددها از جمله این حرکت خواهد بود.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: