کد خبر: ۴۹۷۷۲
تعداد بازدید: ۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
معاون اول رئیس جمهوری خبر داد؛
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دولت به جد دنبال رفع مشکل زاینده رود است، گفت: از نزدیک وضع زاینده‌رود و مناطق کشاورزی استان را دیده‌ام و می‌دانم که شرایط سختی است.

به گزارش تجارت امروز، محمد مخبر در گفتگوی زنده با مردم اصفهان که از شبکه خبر پخش شد، از وفاداری مردم استان اصفهان در جنگ و در همه صحنه های انقلاب قدردانی کرد و افزود: مردم اصفهان همواره در همه شرایط در صحنه دفاع از انقلاب حضور داشتند.

وی اضافه کرد: امسال خشکسالی وضع پیش آورده که در اکثر استان های کشور دچار مشکل هستیم به شکلی که رئیس جمهوری در همین یک ماه گذشته دو بار شورای عالی آب را برگزار کرد.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: به وزیر نیرو و جهاد کشاورزی دستور دادم که به سرعت مشکل آبریز زاینده‌رود در هر سه استان چهارمحال‌و بختیاری، اصفهان و یزد را تدبیر و این مساله را به هر نحوی که می شود، مدیریت کنند تا بتوانیم این دوره سخت را پشت سر بگذاریم.

مخبر با بیان اینکه واقعا دنبال رفع مشکل هستیم، افزود: من شرایط مردم اصفهان را درک می کنم و خودم در بین این عزیزان در شرق اصفهان حضور داشتم و شرایط سخت آنجا را دیده ام. این سه استان دچار مشکل هستند. ما هم به جد دنبال این هستیم که انشالله با هر وسیله ای که هست مشکل این استان ها به ویژه مردم اصفهان حل شود.

وی گفت: انشاالله جلساتی برگزار می شود و نتایج این جلسات را به اطلاع مردم خواهیم رساند. وزیران هم دارند روی موضوع کار می کنند و طرح های مختلفی را بررسی کرده اند و پیشنهادهایی دارند که بعد از اتمام بررسی‌ها، اقدام خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهوری، در یک دستور ویژه به وزیران نیرو و جهاد کشاورزی خواستار رسیدگی فوری به رفع مشکل آبریز زاینده‌رود در هر سه استان چهارمحال‌و بختیاری، اصفهان و یزد شد.

مخبر به وزیران نیرو و جهادکشاورزی دستور داد در اسرع وقت برای رفع مشکل آبریز زاینده‌رود در هر سه استان چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد اقدام کنند.

بسیاری از کشاورزان و مردم اصفهان، روز جمعه در جوار پل خواجو تخصیص آب برای کشت پاییزه را از مسئولان مطالبه کردند. اجرای عدالت در توزیع حقابه و اجرای طرح‌های احیای زاینده‌رود از طریق مجاری قانونی از دیگر مطالبات کشاورزان است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری