کد خبر: ۴۹۷۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
سفر معاون نخست وزیر آذربایجان به تهران می‌تواند آغاز مهم و قابل توجهی در مسیر ترمیم فضای موجود بین دو کشور باشد و زنگ خطر برای شیاطینی به صدا درآورد که همه تلاش خود را برای برهم زدن مناسبات تهران- باکو به کار بسته‌اند.

به گزارش تجارت امروز، شاهین مصطفی‌اف در صدر هیاتی عالی‌رتبه وارد تهران می‌شود. سفر مصطفی‌اف،  نخستین سفر یک مقام رسمی آذربایجان به ایران پس از سوءتفاهم‌های اخیر است.

اخبار رسیده حاکی از این است که برنامه‌ریزی برای دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس آینده سران اکو در عشق‌آباد ترکمنستان نیز در دست پیگیری است.

این سفر از چند وجه حائز اهمیت است: نخست اینکه این اتفاق دیپلماتیک نشان می‌دهد که تیر دشمنان دو ملت به سنگ خورده و دو کشور در حال بازگشت به مسیر قبلی و توسعه روابط هستند.

دوم اینکه طبعا رژیم‌صهیونیستی به‌شدت از این سفر ناخشنود است، زیرا تلاش‌های چندسال اخیر خود برای جدایی دو همسایه را تا حدود زیادی بر باد رفته می‌بیند.

همچنین این سفر نشان می‌دهد که قدرت بازیگری و جایگاه ژئوپلیتیکی و تمدنی ایران در معادلات منطقه و جهان اساسا قابل انکار نیست.

ایران به‌خوبی نشان داده که ذره‌ای چشم‌داشت به خاک هیچ کشوری ندارد و با تمام توان خواهان برقراری صلح و امنیت دائمی در منطقه است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: