کد خبر: ۴۹۸۰۹
تعداد بازدید: ۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
امیر عبداللهیان در دیدار نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه تاکید کرد:
وزیرخارجه ضرورت بهره گیری ازتجربه موفق همکاری مشترک ایران وروسیه در مبارزه با تروریسم در سوریه را مورد تاکید قرار داد و استفاده از این الگو برای همکاری‌های نزدیک دو کشور با هدف ایفای نقش در حوزه‌های اقتصادی به منظور بازسازی سوریه و برقراری ثبات در این کشور را ضروری دانست.

به گزارش تجارت امروز به نقل ازاداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت خارجه، لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و ورشینین معاون وزیر خارجه این کشور که در راس هیاتی برای دیدار و گفتگو درباره روابط دو کشور و همچنین همکاری های منطقه ای دو کشور به ویژه در سوریه، پس از دیدار از دمشق به تهران سفر کرده اند بعد با وزیر خارجه دیدار و گفتگو کردند.

امیرعبداللهیان در این دیدار با تاکید بر توجه جدی دولت سیزدهم به روابط فیمابین در عرصه های مختلف، تبادل هیات های عالیرتبه بین دوکشور و همچنین گفتگوی تلفنی اخیر روسای جمهوری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه را حاکی از عزم دو کشور برای توسعه همکاری های پایدار و بلند مدت دانست.

اوبا اشاره به همکاری های منطقه ای فیمابین، همکاری های مشترک دو کشور در سوریه را تجربه ای کاملا موفق ارزیابی کرد که در چارچوب خواست و اراده دولت و حاکمیت سوریه شکل گرفته است.

وی ضرورت بهره گیری از تجربه موفق همکاری مشترک دو کشور در مبارزه با تروریسم در سوریه را مورد تاکید قرار داد و استفاده از این الگو برای همکاری های نزدیک جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه با هدف ایفای نقش در حوزه های اقتصادی به منظور بازسازی سوریه و بر قراری ثبات در این کشور را ضروری دانست.

تاکید بر همکاری های ایران و روسیه در چارچوب فرمت آستانه و گفتگوهای سوری - سوری به عنوان تنها مسیر رفع سیاسی بحران سوریه از دیگر موضوع های مورد اشاره توسط وزیر خارجه کشورمان در این دیدار بود.

لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه و ورشینین معاون وزیر خارجه این کشور نیز در این دیدار با ابلاغ سلام وزیر امور خارجه روسیه به امیر عبداللهیان، گفتگوها و تبادل هیات ها بین دو کشور در موضوع های مختلف مورد علاقه در حوزه های دو جانبه، چند جانبه و موضوعات مربوط به سوریه را با اهمیت خوانده و با اشاره به گفتگوهای اخیر خود در دمشق آخرین تحولات جانبی مربوط به سوریه در عرصه های بین المللی و با دیگر بازیگران را تشریح کردند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری