کد خبر: ۴۹۸۱۹
تعداد بازدید: ۷۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در صورت شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری آمریکا، برتری چشمگیری بر جو بایدن و کامالا هریس، کسب خواهد کرد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه نیوزویک، براساس نظرسنجی جدید موسسه Redfield & Wilton 44درصد پاسخگویان گفتند در صورتی که دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نامزد شود به او رای خواهند داد، در حالی که ۳۹ درصد گفتند که در این انتخابات به جو بایدن رای می‌دهند.

طبق این نظرسنجی، هفت درصد پاسخگویان نیز گفتند: به نامزدهای یک حزب ثالث در آن انتخابات رای خواهند داد و همچنین 7 درصد دیگر نیز گفتند که نمی‌دانند به چه کسی رای می‌دهند.

این نظرسنجی از شرکت‌کنندگان درباره اینکه در صورت وجود رقابت بین دونالد ترامپ و کامالا هریس، معاون ریاست جمهوری بایدن، در انتخابات ۲۰۲۴ به کدام یک رای خواهند داد، سوال شد. طبق این نظرسنجی ۴۵ درصد از پاسخگویان گفتند که در چنین رقابتی به ترامپ رای می‌دهند و ۳۶ درصد نیز در این رقابت به کامالا هریس رای خواهند داد. هشت درصد هم گفتند که به کاندیدای یک حزب ثالث رای می‌دهند.

یافته‌های این نظرسنجی در حالی منتشر شده که بایدن در مدت اخیر درصد محبوبیت پایینی در نظرسنجی‌ها کسب کرده است.

در یک نظرسنجی Quinnipiac که نتایجش روز پنجشنبه منتشر شد، ۳۶ درصد آمریکایی‌ها گفتند عملکرد بایدن در ریاست جمهوری را تایید می‌کنند و ۵۳ درصد اظهار کردند که با عملکرد او مخالفند.

همچنین در نظرسنجی Quinnipiac مشخص شد که ۵۰ درصد از آمریکایی‌ها اظهار کردند با عملکرد بایدن در زمینه مدیریت همه‌گیری کووید-۱۹ مخالفند و ۴۵ درصد این مدیریت او را تایید کردند.

نظرسنجی دیگر توسط Redfield & Wilton Strategies که نتایجش در ۲۱ اکتبر منتشر شد هم نشان داد که بایدن نسبت به ترامپ برتری کمی دارد. براساس این نظرسنجی نیز در قبال پرسش در خصوص برگزاری رقابتی بین بایدن و ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴، ۴۲ درصد گفتند که به بایدن رای می‌دهند، در حالی که ۴۰ درصد گفتند که از ترامپ حمایت می‌کنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری