کد خبر: ۴۹۸۲۱
تعداد بازدید: ۹۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴
نشست مطبوعاتی تشریح اهداف و برنامه‌های روز جهانی افراد دارای معلولیت با حضور اصحاب رسانه در مجتمع رعد برگزار شد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از روابط عمومی مجتمع رعد؛ در آغاز این نشست رضا سخن‌سنج مدیر روابط عمومی مجتمع رعد، هدف از برگزاری این نشست را استقبال از مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت اعلام کرد و گفت: بر این اساس، تغییر سیستم آموزش حضوری و ترمیک به آموزش برخط (آنلاین) که شمار کارآموزان دارای معلولیت را از 200 نفر در تهران به 1400 نفر در 20 استان و 29 شهرستان افزایش داد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به ضرورت تولید و تقویت بانک محتوای آموزشی در مؤسسه، افزود: تا پیش از کرونا استفاده از فناوری اطلات در عرصه آموزش بسیار محدود بود، اما در دوران کرونا تقویت زیر‌ساخت، پهنای باند، خرید و نصب سامانه هوشمند آموزش (LMS) به سرعت در دستور کار قرار گرفت و از طریق کمک‌های مردمی استودیوی تولیدمنابع صوتی و تصویری با بالاترین کیفیت درساختمان مجتمع رعد طراحی و ساخته شد.

او اظهارداشت: با این وجود برای دعوت از کارآموزان تولید محتوای آموزشی متناسب با نیاز جامعه هدف مستلزم تهیه تجهیزات و مدرس مجرب برای تدریس آنلاین و آفلاین بود که با بهره‌گیری از مربیان قبلی و مؤسسات مایل به همکاری در 8 ماه امسال 400 ساعت محتوای آموزشی در 51 عنوان دوره آموزشی ضبط و بارگذاری شد.

مدیر روابط عمومی رعد با اشاره به تحول در حوزه اشتغال افراد دارای معلولیت، اظهارداشت: شرایط عمومی جامعه رعد را به گسترش خدمات آموزش از تهران به سراسر کشور وادار کرد پس باید برای بال دیگر خدمات رعد که موضوع اشتغال بود هم طرح جدید به‌کار می‌گرفتم که پس از ماه‌ها مطالعه طرح کارساز "بوت کمپ" آموزش‌های فشرده و تخصصی اشتغال از تابستان امسال با تربیت اَدمین شبکه‌های اجتماعی آغاز شد و سپس آموزش کارشناس ارتباط با مشتریان (Call Center Expert) در دستور کار قرار گرفت.

تشریح اهداف و برنامه‌های روز جهانی افراد دارای معلولیت

وی اضافه کرد: در این دوره‌ها 60 نفر از داوطلبانی که پس از نام نویسی مراحل مصاحبه و پذیرش را با موفقیت پشت سر گذاشته اند با حضور در آموزش‌های فشرده و سپری کردن کارورزی به کارفرماهای شناخته شده برای استخدام معرفی می‌شوند.

وی در پایان با رونمایی از پوستر مراسم "روز جهانی افراد دارای معلولیت؛ فرصت­ های برابر" افزود: مراسم امسال با مدیریت مهندس شاهین طبری عضو هیأت امناء مجتمع رعد برگزار خواهد شد که برای آگاهی از محتوای این مراسم  از ایشان دعوت می‌شود، مطالب خود را ارایه کنند.

در ادامه این نشست مهندس شاهین طبری عضو هیأت امناء مجتمع رعد و رئیس هیأت مدیره شرکت چارگون با اشاره به ضرورت پرداختن و توجه به افراد دارای معلولیت گفت: برگزاری چنین مراسمی فرصتی است تا جامعه به مسؤلیت اجتماعی خود بیشتر و بهتر بیاندیشد و راه‌های ممکن برای رسیدن به این هدف انسانی را پایه‌ریزی کند.

به گفته وی ازاین‌رو امسال با هدف افزایش مخاطبان اصلی که عموم جامعه را دربرمی گیرد، برگزاری مراسم برخط(آنلاین) از طریق بسترهای آپارات و شبکه اجتماعی مجتمع رعد را برنامه ریزی کرده‌ایم.

این مراسم که روز جمعه 12 آذر 1400 از ساعت 18 تا 21 ادامه خواهد داشت تلفیقی از آشنایی با محبوب‌ترین شخصیت‌های ورزشی پاراالمپیک، هنرمندان با استعداد، شخصیتهای علمی و فرهنگی با سابقه در حوزه احقاق حقوق افراد دارای معلولیت و آیتم های جذاب فراوان خواهد بود.

مدیر پروژه مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت با اشاره به ضرورت پرداختن به موضوع "فرصت­ های برابر" افزود: نابرابری‌های موجود در جوامع انسانی ما را به این فکر می اندازد که چگونه می‌توان به نیازهای گروه‌های متنوع اجتماعی به ویژه افراد دارای معلولیت فکر کنیم و به مسؤلیت­ های اجتماعی خود در مقابل این گروه از شهروندان عمل نمائیم.در رویداد 12 آذر تمام میهمانان از فرصت‌های برابر و نگرش‌های نابرابر اجتماعی با مردم گفتگو خواهند کرد به امید آنکه روزی تمام آحاد جامعه به مسؤلیت اجتماعی خود در این عرصه عمل کنند.

وی در پایان با اشاره به نقش مهم رسانه در ترویج نگرش صحیح به موضوع افراد دارای معلولیت، افزود: باید از شرکت ایرانسل، شرکت علی بابا، استودیو وی‌کست، گروه مالی فیروزه، شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ، پلتفرم آپارات و خیریه بچه‌های سیب سرخ که به عنوان حامیان رویداد تمام قد در کنار مجتمع رعد ایستادند، صمیمانه قدردانی کنم و از مردم شریف و نوع‌دوست ایران دعوت کنیم با مشاهد این رویداد، روز جهانی افراد دارای معلولیت را گرامی بدارند.

سپس مهندس رحمان علاقه‌بند مدیرعامل مجتمع رعد با تبریک فرارسیدن  12 آذر، روز جهانی افراد دارای معلولیت خدمت تمام انسان‌هایی که به دیگران می اندیشند، افزود: مجتمع رعد که برای توانمندسازی افراد دارای معلولیت 4 دهه پیش ایجاد شد، همواره در فکر خلق فرصت‌های برابر از طریق پی‌گیری اهدافی همچون: آموزش‌های کاربردی و مهارتی منجرب اشتغال و تسهیلگری استقلال فردی و اجتماعی توان‌یاب بوده است.

مدیر عامل مجتمع رعد با اشاره به اخذ تأییدیه دفتر اطلاع‌رسانی سازمان ملل به عنوان نخستین (NGO) آموزش افراد دارای معلولیت، گفت: در 40 سال گذشته توان‌یابان زیادی از خدمات آموزشی، توانبخشی، اشتغال و تحصیلات دانشگاهی استفاده کرده‌اند و در این سال‌ها علاوه بر اخذ مقام مشورتی سازمان ملل، نشان استاندارد بین المللی مؤسسات خیریه (SGS)، نشان استاندارد مؤسسات خیریه(افرا) اخذ شده است، همچنین درعرصه‌های بین المللی 3 دوره تیم ملی مهارت افراد دارای معلولیت به مسابقات جهانی ابی­لیمپیک در دهلی نو، سئول و بوردو اعزام شده است و از سال 2013 میلادی آثار نقاشی هنرمندان دارای معلولیت در نمایشگاه پاراآرت توکیو به نمایش درآمده و اکنون 6 اثر هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه در حال اکران است.

در بخشی از این نشست زهره اعتضادالسلطنه هنرمند نقاش و ورزشکار دارای معلولیت با بیان مصادیق نابرابری های اجتماعی به انگیزه خود برای حضور در رویداد 12 آذر پرداخت و افزود: زمانی که برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در سطح شهر هیچ امکانات مناسبی برای افرادی مثل من پیش‌بینی نشده، من فرصت برابری مشاهده نمی کنم، زمانی که برای دریافت وجه از دستگاه خودپرداز به خاطر ارتفاع بلندش به مشکل برمی­خورم، ایجاد فرصت برابر یک شعارفریبنده است، زمانی که مردم در مراکز خرید، بوستان ها، اماکن فرهنگی و تماشاخانه ­ها با چشمانی خیره به من می ­نگرند، فرصت برابر با فرهنگ اجتماعی ما فاصله زیادی دارد، برای پُر کردن این شکاف موجود تا کی باید منتظر بمانیم؟ آیا وقت آن نرسیده با حضور در رویداد 12 آذرهر یک از اعضای جامعه برای رفع موانع فیزیکی و ذهنی قدمی بردارد؟

وی با اشاره به ضرورت توجه به مسائل حوزه افراد دارای معلولیت، گفت: من روز جمعه 12 آذر 1400 برای گفتگو با مردم در مراسم مجتمع رعد شرکت می­کنم تا به مسؤلیت اجتماعی خودم در این زمینه عمل بکنم از شما نیز انتظار دارم با دنبال کردن این رویداد در ارتقاء سطح آگاهی­های عمومی گام بردارید.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: