کد خبر: ۴۹۸۲۹
تعداد بازدید: ۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: تأمین گسترده واکسن توسط نهادهای مرتبط با دیپلماسی و بهداشت و درمان در کنار همراهی مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی موجب احیای امید مردم شده است.

به گزارش تجارت امروز، علی بهادری جهرمی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: پس از ۲۳۴ روز آمار جانباختگان کرونا امروز بار دیگر دو رقمی شد.

سخنگوی دولت افزود: تأمین گسترده واکسن توسط نهادهای مرتبط با دیپلماسی و بهداشت و درمان در کنار همراهی مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی موجب احیاء امید مردم شده است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به این که همراهی دولت و مردم در همه زمینه‌ها راهگشاست و باید ادامه یابد، گفت:در ۲۴ ساعت گذشته، ۹۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و پس از ۲۳۴ روز تلفات روزانه کرونا دو رقمی شد.

۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ رقم تلفات روزانه کرونا ۹۴ نفر بود اما از روز ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۰ روند مرگ های کرونایی تا کنون سه رقمی شد و در خیز پنجم کرونا بالاترین فوت سه رقمی از ابتدای شیوع ویروس کرونا (اسفند ۹۸) در کشور را تجربه کرد.

خیز پنجم و مرگبار کرونا از ابتدای تیر در کشور آغاز شد و وزارت بهداشت هشتم مهر از عبور این خیز از کشور خبر داد.

این خیز در ۲۸ مرداد و و هفتم مهربه ترتیب شمار تلفات ازیکصد و ۱۲۰ هزار نفرعبور کرد.همچنین رکورد تلفات روزانه کرونا در این مدت چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریوربا ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار تلفات از ابتدای شیوع کرونا(اسفند ۹۸) در کشور رسید.       

بدون شک دو رقمی شدن تلفات کرونا را باید دستاورد ارزشمند دولت سیزدهم در مهار کرونا در پی افزایش واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون دانست.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری