کد خبر: ۴۹۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
رئیسی در دیدار دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی (اکو) اعلام کرد:
رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه تهران برای همکاری‌های منطقه‌ای اهمیت ویژه‌ای قائل است، گفت: باید هر گونه مانع و مشکل در مسیر توسعه همکاری‌ها برطرف شود تا تبادلات و مناسبات اقتصادی کشورهای عضو اکو در سطح بالاتر و برتری انجام شود.

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، آیت الله رئیسی در دیدار خسرو ناظری دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی(اکو) شناسایی و رفع موانع و مشکلات افزایش سطح مناسبات و همکاری‌های کشورهای عضو را در آستانه برگزاری اجلاس سران اکو، ضروری دانست و افزود: باید هر گونه مانع و مشکل در مسیر توسعه همکاری‌ها برطرف شود تا تبادلات و مناسبات اقتصادی کشورهای عضو اکو در سطح بالاتر و برتری انجام شود.

رئیس‌جمهوری اظهارداشت: هرکدام از اعضای سازمان اکو از ظرفیت‌های اقتصادی فراوانی در حوزه‌های مختلف برخوردار هستند که فعال کردن آن می تواند به رونق اقتصادی منطقه بینجامد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو در حوزه انرژی، تجارت، حمل و نقل، اقتصاد دیجیتال، اقتصاد دریا و گردشگری، گفت: برنامه ریزی‌ها و اقدامات جامع دبیرخانه سازمان اکو برای فعال کردن این ظرفیت‌ها می‌تواند رونق اقتصادی منطقه و پیشرفت و آبادانی کشورهای عضو اکو را به همراه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از فعال شدن و توسعه فعالیت‌های سازمان اکو حمایت می‌کند، افزود: تهران برای همکاری‌های منطقه ای در قالب سازمان همکاری‌های اقتصادی اهمیت ویژه‌ای قائل است و از این فعالیت‌ها حمایت می‌کند.

در این دیدار خسرو ناظری دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی(اکو) نیز گزارشی از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگزای اجلاس سران سازمان اکو در ترکمنستان ارائه کرد.

پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) ۷ آذر به میزبانی ترکمنستان در شهر عشق آباد برگزار می‌شود.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری