کد خبر: ۴۹۸۳۷
تعداد بازدید: ۲۹۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با تاکید بر اینکه ایران در اجرای برنامه هسته‌ای خود مصمم است،‌ گفت: هیچ انحرافی در برنامه‌های هسته‌ای ایران وجود ندارد و فعالیت‌های هسته‌ای ایران طبق معاهدات و ضوابط در حال انجام است.

به گزارش تجارت امروز، محمد اسلامی در نشست خبری مشترک با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، با اشاره به مذاکرات خود با گروسی افزود: ما امروز تفاهم کردیم این موارد را پایان بدهیم و با رویه‌ای که اتخاذ خواهیم کرد که مذاکرات آن هم هنوز ادامه دارد، این موارد تداوم پیدا نکند.

وی گفت: موضوع حائز اهمیت این است که ایران در اجرای برنامه هسته‌ای خود مصمم است با توجه به تاثیرات برنامه هسته‌ای ایران در زندگی مردم، بتواند همه ابعاد فناوری هسته‌ای را در بخش‌های گوناگون مورد بهره برداری قرار بدهد که این در دستور کار ما است و آژانس در این راستا به ما کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ااعلام کرد: همچنین ابلاغی وجود دارد که ما حداقل ۱۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای به ویژه با نیروگاه‌های کوچک که ظرفیت آن حداکثر تا ۳۰۰ مگاوات است را باید در ایران ایجاد کنیم و آژانس کشورهای دارای تکنولوژی و صاحب صنعت را تشویق و پشتیبانی خواهد کرد با استفاده از ظرفیت صنعتی صنایع ایران بتوانند در راستای توسعه و گسترش ظرفیت برق اتمی به کشور ما کمک کنند.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: چند ماه پیش که ایران آمدم با جمهوری اسلامی توافق کردیم چند ماه دیگر برمی‌گردم تا کار مشترک‌مان را در زمینه شفاف‌سازی و تداوم آن را ادامه دهیم.

وی افزود: همانطور که می‌دانید به منظور تداوم و تعمیق گفتگوها با دولت جدید  تا چند ساعت دیگر این افتخار را دارم به ملاقات وزیر امور خارجه هم بروم.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به مذاکرات خود با رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: صحبت‌هایی که امروز صبح داشتیم بسیار فشرده بود و به دنبال آن هستیم تا کار را تداوم ببخشیم و مناسبات را با این نگاه ادامه دهیم که بتوانیم زمینه‌های مشترکی را پیدا کنیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری