کد خبر: ۴۹۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
۴۳ هزار متصرف به اراضی دولتی در۲ سال اخیر با هدف حفاظت از انفال و عرصه‌های ملی در کشور شناسایی شدند.

به گزارش تجارت امروز، سرهنگ پاسدار جواد خردمند درنشست بررسی عملکرد یگان حفاظت اداره کل‌راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزود: پرونده متخلفان در املاک‌حقوقی این سازمان در حال بررسی است و به محض اینکه اتهام آنان ثابت شود برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

او ادامه داد: همچنین بر اساس برآوردهای انجام شده ارزش رفع تصرفات وتعرض اراضی دولتی انجام شده کشور در ۲ سال و نیم اخیر ۵۲ هزار میلیارد تومان بوده که سهم سیستان و بلوچستان با عملکرد مطلوب یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان ۶۶۰ میلیارد تومان است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از صدور کارت ضابط قضایی برای نیروهای یگان حفاظت اراضی اداره‌کل راه وشهرسازی سیستان و بلوچستان خبردادوافزود: به‌منظور ارتقای توان‌عملیاتی و اجرایی یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی این استان در زمینه مقابله با زمینخواران و سوء‌استفاده‌کنندگان بیت‌المال بعد از پنج سال کارت ضابط قضایی برای نیروهای یگان حفاظت این استان در حال صادر شدن است.

وی بابیان اینکه 1200 نیروی یگان حفاظت ازاراضی درکشور فعال است، افزود: با حمایت‌های مطلوب معاون وزیر راه و شهرسازی این سازمان مشکلی در تامین نیروی انسانی مورد نیاز ندارد به طوری که اراضی جدیدی که تحویل یگان حفاظت می‌شود نیروی یگان آن نیز افزایش می‌یابد.

خردمند با اشاره به سامانه تلفنی ۱۶۵۶که آماده دریافت گزارش‌های مربوط به تصرفات زمین‌های دولتی است، گفت: از شهروندان در سراسر کشور در خواست می‌شود هر جا که دست‌اندازی‌هایی به انفال و زمین‌های واقع در محدوده شهرها را مشاهده کردند به این سامانه تلفنی اطلاع دهند تا در کمتر زمان ممکن رسیدگی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: گشت حفاظت اراضی این اداره‌کل با حمایت دستگاه‌های امنیتی و نظارتی، موضوع مبارزه با زمینخواری را با جدیت در دستورکار قرار داده و در تمام شهرستان‌های زیرپوشش هرگونه تحرک برای تصرف غیرقانونی را با قاطعیت جلوگیری می‌کند.

عطاءالله اکبری از حمایت‌های قاطعانه دستگاه‌های قضایی و نظارتی و نهادهای امنیتی در زمینه مبارزه با زمینخواری و سوء استفاده از بیت‌المال قدردانی و اظهار امیدواری کرد که با همکاری مردم و دستگاه های مذکور، این اداره کل به طور جدی تر به برخورد با متصرفان اراضی ملی بپردازد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری