کد خبر: ۴۹۸۶۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که کمیسیون مشترک اقتصادی دو ایران و ارمنستان هر چه زودتر تشکیل شود.

به گزارش تجارت امروز به نقل از وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان و آرارات میرزویان شب گذشته در یک گفت‌ و گوی تلفنی موضوع مختلف از جمله روابط دوجانبه، همکاری‌های اقتصادی دو کشور و کمیسیون مشترک اقتصادی، نشست سران اکو و تحولات منطقه‌ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر خارجه کشورمان روابط دو کشور ایران و ارمنستان را متین و رو به جلو توصیف کرد و خواستار گسترش و توسعه آن در زمینه‌های مختلف شد. 

وی همچنین از روند رو به رشد روابط دو کشور در ماه‌های اخیر ابراز خرسندی کرد و اهمیت توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و سایر زمینه‌ها را یادآور شد.

وزیر خارجه کشورمان ضمن اعلام آمادگی شرکت‌های ایرانی برای تقویت حضور خود در جمهوری ارمنستان، ابراز امیدواری کرد که کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور هر چه سریع‌تر برگزار شود.

امیرعبداللهیان در این تماس بر سیاست جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر عدم پذیرش تغییر در مرزهای کشورهای منطقه، از درگیری‌های نظامی اخیر در منطقه قفقاز ابراز نگرانی کرد و خواستار خویشتنداری و احترام به تمامیت ارضی شد.

 وزیر امور خارجه ارمنستان نیز در این تماس، با اشاره به نقشه راه پیشنهادی روابط دو کشور که در سفر اخیر به تهران مورد تاکید قرار گرفت، برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و گسترش روابط تجاری با ایران اعلام آمادگی کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری