کد خبر: ۴۹۸۶۶
تعداد بازدید: ۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی:
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در۲ ماه گذشته واحدهای صنعتی که به دلایلی در کشور تعطیل شده بودند با بررسی‌های انجام گرفته شناسایی و تاکنون ۹۳۵ واحد به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش تجارت امروز، علی رسولیان در حاشیه افتتاح واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی زاهدان میرجاوه اظهارداشت: رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت به شدت پیگیر ایجاد واحدهای راکد و تعطیل شده در سطح کشور هستند که از این تعداد ۱۰ واحد تولیدی سیستان و بلوچستان به چرخه تولید بازگشتند و در تلاش هستیم این واحدها افزایش ظرفیت پیدا کنند.

وی اعلام کرد: چهار هزار و ۳۲۰ طرح صنعتی در کشور در داخل نواحی صنعتی در مرحله نصب ماشین آلات هستندکه امیدواریم باتامین تسهیلات وکمک به رفع مشکلات در زمینه زیر ساخت‌ها و موضوع های مختلف این واحدها هرچه سریعتربه بهره‌برداری رسیده واشتغال خوبی را در کشور ایجاد کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: یکی دیگر از اهداف در حال پیگیری بحث ایجاد کارگاه‌های کوچک برای افراد توانمند و اصناف تولیدی در سطح کشور است که هزار و ۹۰۰ واحد کارگاهی امسال در حال ساخت است و ۷۰۰ تا ۸۰۰ واحد تکمیل شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اعلام کرد: در استان سیستان و بلوچستان نیز ۷۰ واحد کارگاهی آماده بهره‌برداری شده و در حال واگذاری به بخش خصوصی است.

رسولیان ادامه داد: منابعی که برای تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده از چند مسیر انجام می‌شود و یکی از آنها طرح "تام" با ابتکار وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از محل منابع واحدهای بزرگ صنایع معدنی در بانک‌هاست و استان‌ها برای سرمایه در گردش می‌توانند از طریق بانک‌های صنعت، معدن و تجارت استفاده کنند و منابع تبصره ۱۸ نیز ابلاغ و سهم مشخصی برای صنایع در نظر گرفته شده که امیدواریم به مرحله اجرایی برسد و بخش صنعت بتواند از آن استفاده کند.

وی گفت: مهمترین بخش نیز منابع داخلی بانک‌هاست که بانک‌ها حتما باید سهم صنعت را افزایش دهند زیرا اشتغالی که صنعت ایجاد کرده و نقش موثری که در توسعه اقتصادی کشور داشته بسیار ممتاز و قابل توجه بوده و باید منابع لازم را به این موضوع اختصاص دهیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیار خوبی به دلیل هم مرز بودن با افغانستان و پاکستان و مرزهای دریایی و بندر مهم چابهار دارد اما از لحاظ صنعتی دارای مشکلاتی است که نیازمند برنامه ریزی است.

وی اظهارداشت:برنامه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد و خود وزیر به جد پیگیر این موضوع هستند بحث آمایش منطقه است که ظرفیت‌های قابل توسعه که می‌تواند باعث ایجاد اشتغال بیشتر در استان شود شناسایی شود.

به گزارش گروه اقتصادی تجارت امروز، رسولیان گفت: خوشبختانه واحدهای خوبی در شهرک های صنعتی و کارگاهی سیستان و بلوچستان در حال ایجاد است و متعهد شدیم تا زمین مورد نیاز، آب، برق و زیرساخت‌ها را تامین کنیم زیرا این واحدهای تولیدی می‌توانند محصولات خود را در بازار داخلی و خارجی بفروش برسانند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری