کد خبر: ۴۹۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴
برخورد قاطع با نجومی‌بگیر سایپا؛
در پی انتشار فایلی مبنی بر دریافت ۵۲ میلیون تومان حق ماموریت توسط "محمد گودرزی" مدیرعامل امداد خودرو سایپا، وی از این سمت برکنار شد.

به گزارش تجارت امروز، در روزهای گذشته با انتشار فایلی در فضای مجازی مبنی بر دریافت مبلغ ۵۲ میلیون تومان توسط مدیرعامل شرکت امدادخودرو سایپابه‌عنوان حق مأموریت،بررسی موضوع به‌سرعت توسط مدیرعامل گروه صنعتی سایپا در دستور کار قرار گرفت.

آن‌طور که گروه خودروسازی سایپا اطلاع‌رسانی کرده،این حق ماموریت به دلیل سفرکاری به عراق و اجرای طرح ویژه خدمات امدادی به زائران عتبات عالیات بوده است.

پس از بررسی‌های انجام شده درباره پرداخت حق ماموریت مدیرعامل امدادخودرو سایپا، مدیرعامل این گروه خودروسازی به مدیرعامل سایپا یدک دستور داد موضوع را بررسی و مبلغ مذکور به حساب شرکت امداد خودرو سایپا بازگردانده شود.

نجومی بگیر سایپا برکنار شد

علاوه بر این مدیرعامل سایپا، "محمد گودرزی" مدیرعامل امدادخودرو سایپا را نیز از سمت خود برکنار کرد.

به گزارش تجارت امروز، آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری دیروز در جلسه هیات دولت با اشاره به موضوع حقوق‌های غیرمتعارف، گفت: حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت‌های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق‌های چند ۱۰ میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید پایان داده شود.

وی در همین زمینه ازسازمان اداری و استخدامی کشورخواست هر چه سریعتر و قبل ازنهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.

رئیس جمهوری تاکید کرد: شاید طبق قانون دستگاه‌هایی اجازه تعیین حقوق برای شرکت‌ها و یا افراد دولتی را داشته باشند که باید در این زمینه نیز اقداماتی انجام شود. پرداخت‌های نابرابر و غیرمتعارف در دولت و شرکت‌های دولتی قابل تحمل نیست.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری