کد خبر: ۴۹۹۰۵
تعداد بازدید: ۲۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
همایش ملی رهاورد خدمت (۱۰۰ روز توفیق خدمت ۱۰۰ میلیون دز تزریق سلامت) صبح امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مقامات لشکری وکشوری در مرکز همایش‌های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز شد.
به گزارش تجارت امروز،دراین همایش معاونان وزارتخانه های مختلف،نمایندگان خانه ملت، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی هم حضور دارند و از نمایندگان مجموعه هایی که در امر واکسیناسیون عمومی علیه کرونا نقش دارند، قدردانی می شود.

با توجه به تاکید آیت‌الله رئیسی رئیس جمهوری درباره اعلام مهار بیماری کرونا و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون مردم کشور به عنوان اولویت دولت سیزدهم در آستانه یکصدمین روز کار دولت مردمی، اکنون، مجموع واکسن های تزریق شده کرونا به بیش از ۱۰۰ میلیون دز رسیده است.

چنین استقبال شایسته ای توسط مردم نشانه ای از عزم عمومی برای مقابله با بیماری کرونا دارد و سرعت واکسیناسیون در ایران موجب تحسین مجامع و کارشناسان بین المللی شده است در همین راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همایش «۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دز تزریق سلامت» را با هدف قدردانی از دست اندرکاران این رخداد مهم و نمایش فعالیت و عملکرد نظام سلامت دولت سیزدهم ۷ آذر ۱۴۰۰در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزارمی کند.


تا کنون ۵۷ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۸۵۳ نفر دُز اول، ۴۶ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۳۳۷ نفر دُز دوم و ۹۴۸ هزار و ۱۶۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۴ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۳۵۸ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۳۲۴ هزار و ۷۸۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.همچنین در شبانه روز گذشته، در ۱۰ استان کشور، مرگ و میر صفر یا یک نفر گزارش شده است.

۲۲ شهر در وضع نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضع زرد و ۲۱۹ شهر در وضع آبی قرار دارند و هیچ شهری در کشور در وضع قرمز قرار ندارد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری