کد خبر: ۴۹۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
قیمت توکن اومیکرون (Omicron) نامی مشابه گونه جدید ویروس کرونا دارد، در ۳ روز گذشته بیش از ۹۰۰ درصد افزایش یافته است. کارشناسان معتقدند برای جهش قیمت این ارز دیجیتال نمونه بارز یک حباب قیمتی غول‌پیکر است.

به گزارش تجارت امروز، یک ارز دیجیتال نسبتاً مشکوک به نام اومیکرون که با نماد "OMIC" در بازار شناخته می‌شود، به اوج تاریخی جدیدی رسیده است. این اتفاق همزمان با کشف گونه جدید ویوروس کرونا است که نامی دقیقاً مشابه با این توکن دارد.

قیمت این توکنِ هم‌نام با سویه جدید ویروس کرونا ساعاتی پیش به بالاترین سطح تاریخ خود رسید و اکنون ۶۸۹ دلار است. اومیکرون در ۲۴ ساعته گذشته ۲۰۰ درصد رشد داشته است و از روز شنبه که با قیمتی ۶۵ دلار معامله می‌شد، ۹۴۵ درصد رشد کرده است.

نمودار امیکرون

این توکن نام مشترکی با گونه جدید ویروس کرونا دارد که برای اولین بار در ۲۳ نوامبر (۲ آذر) در آفریقای جنوبی کشف شد.

سازمان بهداشت جهانی گونه "B.1.1.529" کرونا را که با سرعت زیادی هم در حال گسترش است، از روی پانزدهمین حرف الفبای یونانی نام‌گذاری کرده است.

 
با شروع هفته جدید، بازارهای ارز دیجیتال پس از سقوط به پایین‌ترین سطوح قیمتی خود از اواسط اکتبر (مهر)، دوباره سبز شده است و با این اتفاق، آینده بازار روشن‌تر از قبل به نظر می‌رسد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۶ درصد افزایش یافته و هم‌اکنون به ۲.۷۱ تریلیون دلار رسیده است.
 
انتهای خبر//ح.ع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری