کد خبر: ۴۹۹۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه از لغو تحریم‌ها و استیفای حقوق ملت استقبال می‌کنیم، گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۱ با فرض ادامه تحریم‌ها بسته شده است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از سازمان برنامه و بودجه، سید مسعود میرکاظمی در نشست هم‌اندیشی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ با حسین امیر عبداللهیان، وزیرخارجه اظهارداشت: بودجه سال آینده بر مبنای سند آمایش تدوین شده است، از این رو ظرفیت‌های داخلی هر استان تا سطح شهرستان تعیین و سهم هر یک از این  مناطق در رشد اقتصادی استان و کشور مشخص شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهارداشت: اولویت دولت سیزدهم افزایش تعاملات با کشورهای همسایه و منطقه است و در این راستا در برنامه‌های این سازمان شهرهای مرزی مورد توجه قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: از لغو تحریم‌ها و استیفای حقوق ملت استقبال می‌کنیم.

معاون رئیس‌جمهوری اعلام ‌کرد: اگر در کشور تورم کنترل و فضای کار برای مردم فراهم شود، به‌ طور قطع گره‌های اقتصادی باز خواهند شد.

وزیر خارجه نیز در این نشست گفت: فقط در ۱۰۰ روزه نخست دولت سیزدهم با مبنا قرار گرفتن سیاست همسایگی اتفاقات خوبی افتاده و شاهد امضای قرارداد مهم گازی بودیم.

 وی با بیان اینکه اقتصادیکی ازمأموریت‌های ویژه وزارت خارجه است، افزود: در قالب همکاری‌های منطقه‌ای و پیمان‌های مختلف درصدد تسهیل تجارت و افزایش صادرات ایران هستیم.

امیرعبداللهیان افزود: با حسن نیت و جدیت وارد مذاکرات شده‌ایم، اما به شرط آنکه نتیجه، لغو عملی همه تحریم‌ها باشد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری