کد خبر: ۴۹۹۴۶
تعداد بازدید: ۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
عضو هیات رئیسه خانه ملت، خواستار احصا و برطرف کردن مشکلات و مسائل ایثارگران توسط دولت و بنیاد شهید شد.

به گزارش تجارت امروز،  علی کریمی فیروزجائی نماینده مردم بابل در خانه ملت افزود: دستگاه های متولی مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران و دولت باید اهم مطالبات و تقاضاهای ایثارگران را احصا و برطرف کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت ادامه داد: خوشبختانه بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بر آمده از قشر ایثارگر و بسیجی هستند و بخشی از بسیج متعلق به کسانی است که در دوران دفاع مقدس به جبهه رفتند و از باورها و

آرمان های ملت و آب و خاک کشور دفاع کردند. بر این اساس امروز بسیجی، به کسی اطلاق می شود که وجود خود را وقف به حل و فصل و برطرف کردن مسائل و مشکلات مردم و عمران و آبادانی مملکت می کند.

 عضو هیات رئیسه خانه ملت با اشاره به شرایط خاص کشور و فشارهای اقتصادی ناشی از آن بر طبقات محروم و جامعه ایثارگری افزود: مردم ما در یک دوره بسیار سخت معیشت خود را می گذرانند و وظیفه حاکمیت به خصوص دولت و خانه ملت این است برای برآورده کردن مطالبات به حق مردم و ایثارگران گام بردارد و این نگاه خوشبختانه در خانه ملت که برآمده از همان تفکر بسیجی دوران دفاع مقدس نهادینه شده است.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان با بیان اینکه در شرایط فعلی نباید احدی از ایثارگران و خانواده معظم شهدای دوران دفاع مقدس همچنان درگیر مسائل اولیه زندگی از جمله مسکن و مسائل دیگر باشد، تصریح کرد: خوشبختانه فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی به جد به دنبال موضوعات ایثارگری است تا بلکه بتوانیم بخشی از آن را در قالب بودجه پیش رو و بخشی دیگر را در قالب برنامه هفتم توسعه به اتمام برسانیم و به مطالبات جامعه ایثارگری جواب مثبت داده باشیم.

 عضو هیات رئیسه خانه ملت، با گرامیداشت یاد و خاطره رشادت های دلاورمردان بسیجی دوران دفاع مقدس و مدافعان میهن اسلامی، به ماموریت ایثارگران و بسیجیان در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: هر چند که بسیج، به عنوان یک نیروی کارآمد، طیف وسیعی از نیروهای کارآزموده را در بر می گیرد و بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان و بسیج اساتید دانشگاه از جمله آنهاست که بعد از جنگ به وجود آمده است. اما این موضوع نشان دهنده این است که ماموریت آنها، ماموریت سخت افزاری و مرحله نظامی نیست.بلکه آنها ماموریت نرم افزاری دارند و باید در مباحث محتوایی و موضوعاتی مانند نهادینه کردن فرهنگ دینی در دستگاه های تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش و در دانشگاه ها قدم بردارند که خوشبختانه برنامه ها به همین سمت در حال انجام و اجرایی شدن است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری