کد خبر: ۴۹۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
در شرایطی کنونی باید حساب معترضان را از آشوب‌گران جدا کرده و هر ایرانی وفادار به منافع و غیرت ملی نسبت به حفظ مرزبندی با آشوب و آشوبگری مراقبت کند.

به گزارش تجارت امروز،کشاورزان شرق استان اصفهان پس از ۱۷ روز تجمع با صدور بیانیه‌ای، بدون درگیری به آن پایان دادند.

در این بیانیه آمده است،اگر تنش‌هایی بین کشاورزان پیش آمد، ناشی از اجرا نشدن مصوبات گذشته و بی‌اعتمادی بود، اغلب معترضان معتقدند باید به دولت جدید و استاندار فعلی فرصت داده شود و اعتماد کرد تا هرچه زودتر این مصوبات اجرایی شود.
در این بیانیه به رعایت خط قرمز آب آشامیدنی در رهاسازی آب نیز اشاره شده که توجه کشاورزان به کمبود آب و اولویت آب آشامیدنی میلیون‌ها شهروند اصفهان را نزد کشاورزان معترض نشان می‌دهد.

اما در آغاز توافق نماینده کشاورزان با مسئولان دولتی، ناگهان آتش‌سوزی مشکوک در چادر‌ معترضان اتفاق می‌افتد و سر و کله برخی عناصر در حاشیه اجتماع کشاورزان با شعار‌های ساختارشکنانه و ظاهر و رفتاری متفاوت از کشاورزان پیدا می‌شود.

با پایان اعتراض کشاورزان و ترک کف زاینده‌رود توسط کشاورزان، ناگهان این جمعیت میدان‌دار شده و با سردادن شعار‌های ساختارشکنانه، توهین به نیروی انتظامی و حمله به آنان، سعی در ایجاد درگیری و آشوب داشته و درمقابل دعوت پلیس به خویشتنداری و اجتناب از خشونت و قانون‌شکنی، رفتاری تهاجمی و خشن اتخاذ و سعی در گسترش آشوب به مناطق دیگر می‌ کنند.

در حالی که نماینده کشاورزان با اعلام اینکه صرفاً دنبال مطالبات صنفی بوده و هیچ برنامه‌ای برای تداوم اعتراض نداشته و منتظر اقدام مسئولان برای اجرای توافقات هستند، ناگهان موج درگیری به نقاط دیگر نیز کشیده شده و افزون بر وارد شدن زیان به اموال عمومی و حتی خصوصی، چندین نفر از نیرو‌های پلیس با چماق و چاقو مورد حمله قرار گرفته و تأسیسات انتقال آب به یزد مورد تخریب چندباره قرار گرفته و مسیر‌های تردد شهری مسدود و آتش‌سوزی‌هایی در چند نقطه پراکنده انجام می‌گیرد.

جالب اینکه نه تنها ظاهر و رفتار اغتشاشگران همخوانی با کشاورزان ندارد از شعار‌های مرتبط با مطالبات صنف کشاورز خبری نیست بلکه در جمع دستگیرشدگان ردپای عناصر شرور و فرصت‌طلب بسیار پررنگ است و اقدام خرابکارانه آنان به سرعت مورد توجه و اقبال رسانه‌های ضد انقلاب قرار گرفته و فراخوان به آشوب توسط این رسانه‌ها تشدید می‌شود.

نه تنها سرکرده منافقین و بازمانده‌دیکتاتوری‌پهلوی،بلکه وزیرخارجه ترامپ و نخست‌وزیررژیم صهیونیستی نیز به حمایت از این آشوب‌طلبی‌ها برآمدند که به خوبی ماهیت عناصر آشوبگر و انطباق پیامد‌های آشوب با خواست بیگانگان را نشان می‌دهد.

این وقایع که در آغاز مذاکره وین و همزمان با خط آشوب‌های نقطه‌ای و پراکنده توسط عناصر معاند و دنباله‌روی بیگانه اتفاق می‌افتد، نه تنها مغایر منافع ملی و مصالح نظام به حساب می‌آید، بلکه نوعی جفا و ظلم به کشاورزان معترض و سایر قشرهایی است که می‌تواند صدای اعتراض خود را در چارچوب قانون و با شیوه عقلانی و مسالمت‌آمیز به گوش مسئولان برسانندوالگویی‌دمکراتیک ازدیالوگ بین مردم و مسئولان را به نتیجه برسانند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری